| Anonim22341 a întrebat:

Salut, as vrea sa imi dee cineva dieta dukan, daca ati mai folosit-o sa imi ziceti ce parere aveti despre ea.Am 13 ani, 1, 55 si 61, 5kg (m-am ingrasat 6-7kg).Nu vreau sa aud comentarii de genu' ca is prea mic sau nu stiu ce.O tin 1 luna si gata! Vreau sa stiu cat trebuie sa tin fiecare perioada pentru a slabi 12kg, si vreau dieta clar nu informatii, sfaturi, etc. Vreau sa stiu orele la care pot manca si ce pot manca.Nu vreau sa vad >copypaste pentru ca nu iau in considerare. Multumesc anticipat! Scuze pentru categorie dar e cea mai populata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| gingergirl1 a răspuns:

laughing Am o prietena,de fapt prietena mamei care are o cumnata care a foslosit aceasta dieta, nu mai tin minte cat timp dar nu consuma DELOC paine, carne si foarte multe chestii, decat legume, fructe sau mai stiu eu ce straight face A slabit intr-adevar dar a tinut mult dieta
Mie sincer toate dietele astea mi se par o prostie imensa! In primul rand iti pui organismul in pericol si poti sa te ingrasi dublu dupa aceea!
Am slabit 10 kg(sau mai putin 8-9) dar faceam SPORT! O jumatate de ora pe zi e de ajuns, bineinteles mancand mai putinwinking
Am inceput cam din februarie, sfarsitul lui ianuarie(anul trecut) pana in aprilie, mai! Deci asta te sfatuiesc si pe tine! Lasa prostiile astea, esti micuta(na'ca am spus-o laughing La fel eram si eu 1.55 si 58-59 kg, acum imbracata si mancata am 50!

| HaHaGirl a răspuns:

Deci in primul rand esti cam grasuta pentru inaltimea si varsta ta nici eu n-am atat si am aproape 20 de ani si 1.74 si am avut pana de curand 48 de kg da acu sunt gravida si am 53 ...in fine. dieta dukan nu este una fixa exista niste etape pe care trebuie sa le tii altfel nu va functiona dieta se tine intre 2-3 pana la 6 luni si slabesti cu ea dar exista un site www.dietadukan.ro si acolo ai retete ai tot ceea ceti trebuie pentru ca daca vrei tu sa-ti scrie cineva toata dieta ii ia cam 1 zi intreaga

| aclean a răspuns:

Ghe *** de copii disperati la 13 ani. Nu iti trebuie dieta. Tre sa nu mai bagi in tine ca sparta. Mananca si tu inainte de ora 7 seara, nu mai baga atatea prajeli, si la scoala ia-ti si tu un sandwhchi cu cruditati de la mega. Si sa vezi ce slabesti