| Porttocalaaa a întrebat:

As vrea sa imi ziceti si mie cateva trucuri de a slabi pe care le folositi sau le-ati folosit chiar voi! Gen de la 5-10 kg intr-o luna. NU VREAU SITE-URI CU DIETE SAU DIETA DUKAN sau alte porcarii de gen! Vreau sa stiu ca le-ati folosit voi si ca chiar functioneaza. Si daca ati facut si sport si ce exercitii (puteti pune link-uri de pe youtube cu anumite exercitii folositoare). Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Seepty a răspuns:

Daca intr-adevar vrei sa slabesti iti recomand sa mananci cat mai multe fructe si legume, sa bei cate un pahar de apa calda cat poti tu de fierbinte si sa faci minim o ora de sport pe zi.

| GeorgianaMdg a răspuns:

1. Bea multa apa.
2. Bea cate o cana de ceai verde in fiecare dimineata inainte de masa
3.Nu mai manca dulciuri si mancaruri grase
4. Nu mai bea sucuri din comert, prepara-ti sucuri naturale
5. Nu mai manca dupa ora 18:00-19:00
6. Incearca sa mananci mai putin la mese
7. Incearca sa ai 3 mese pe zi, iar intre mese sa consumi cate un fruct/leguma cruda
8. Mergi o ora la sala/zi sau fa cel putin 30 min/zi de exercitii fizice
link pentru exercitii: https://www.youtube.com/watch?v=2vmsF2njAfA

| PaunEver a răspuns:

Deci, toata lumea se confrunta cu acest lucru. In opinia mea si in a altor articole, ar trebui sa faci exercitii,, cardio" sau sa repeti dimineata exercitiile care le faci la scoala la ora de sport( banuiesc ca esti la scoala) sau cauti pe youtube,, Fitness". In al doilea rand, poti alerga dimineata, sau inventeaza chiar tu miscari si exercitii. Iesi cu bicicleta/Rolele! Sau ar fi bine sa iti descarci o aplicatie foarte eficienta de pe MagazinPlay sub numele de,, Fitness Flow Free". Este foarte buna! OK, cred ca ai inteles tu, sa trecem la alimentatie. Poti manca dulce, dar nu in exces! De exemplu, poti sa mergi la magazin si sa iti iei biscuiti fara crema sau din astea. Nu manca prea mult cu sare!(nu o exclude complet, dar mananca aprox. 2g de sare pe zi, din cate stiu). Bea apa cu lamaie!(se zice ca slabeste), Nu manca mult! Des si foarte putin! Eu nu iti recomand infometarea, pentru ca apoi o sa te infuleci. Altceva nu imi vine in minte. Sper ca ti-am fost e ajutor... funda?

| MadaC2014 a răspuns:

O alimentatie echilibrata si sport zilnic, ajuta scaderea in greutate. O mare parte din diete nu se potrivesc pentru oricine. Ai aici un set de exerciti pentru tonifiere/slabire -> https://www.youtube.com/watch?v=jyQXQbFH3P0. Bafta!

| questionoftheday a răspuns:

Salut! happy. Bea multa apa, mananca mai putina paine, nu sucuri acidulate sau prajeli, etc. Fa exercitii in fiecare dimineata daca poti. O sa vezi rezultatele in curand. :*. Dar nu te astepta la prea mult, nu ai cum sa slabesti 10 kg într-o luna, ai ajunge anorexica. Mananca, dar cu masura. Funda? :3