| Jokers666 a întrebat:

As vrea sa imi iau si eu o tigare electronica cu tot cu lichid din ala si pe mine m-ar interesa daca ii bun lichidu ala adica daca ii sanatos sau ii la fel ca o tigare normala. Cine ma ajuta va primi Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mastadont a răspuns:

Depinde foarte mult de ce fel de lichid vrei să-ți cumperi. Cele fără nicotină sunt mai ieftine, însă eu vapez lichide cu nicotină. cu 18% nicotină momentan, sunt cele mai tari pe care o să le găsești pe piață. la magazinul pe care ți l-am recomandat lichidele hangsen, de care vapez eu sunt 16.50 lei sticluța de 10 ml. Din păcate, dacă vapezi cu nicotină nu o să găsești sticluțe cu capacitate mai mare, doar la cele fără nicotină. Eu vapez toată ziua, cam cât fumam și înainte și o sticluță de 10 ml mă ține cam 5 sau 6 zile, chiar și o săptămână uneori. Dacă ești începător îți recomand un all in one chit, e simplu de utilizat și vine cu tot ce îți trebuie. Eu am un EGO AIO joyetech d22 de când m-am apucat și încă merge perfect.

5 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Conform studiilor e mai sănătos decât o țigară normală. Eu am trecut de la fumat la vapat acum vreun an și nu regret. După vreo lună deja simțeam că respir mai bine și nu mai aveam acea tuse seacă specifică fumatului. Va trebui să încerci mai multe lichide până găsești ce îți place pentru că există multe arome și concentrații de nicotină, însă după aceea vei fi mulțumit. Cele mai bune prețuri sunt după părerea mea pe ivape.ro, eu de acolo îmi comand lichidele.
De asemenea, vei economisi mulți bani. Înainte fumam aproximativ un pachet pe zi și cheltuiam vreo 600 de lei pe lună doar pe țigări. Acum de 200 de lei vapez mai bine de două luni.

| Jokers666 explică (pentru mastadont):

Asa un lichid normal cam cat te tine

| Jokers666 explică (pentru mastadont):

Ms

| mastadont a răspuns (pentru Jokers666):

Depinde foarte mult de ce fel de lichid vrei să-ți cumperi. Cele fără nicotină sunt mai ieftine, însă eu vapez lichide cu nicotină. cu 18% nicotină momentan, sunt cele mai tari pe care o să le găsești pe piață. la magazinul pe care ți l-am recomandat lichidele hangsen, de care vapez eu sunt 16.50 lei sticluța de 10 ml. Din păcate, dacă vapezi cu nicotină nu o să găsești sticluțe cu capacitate mai mare, doar la cele fără nicotină. Eu vapez toată ziua, cam cât fumam și înainte și o sticluță de 10 ml mă ține cam 5 sau 6 zile, chiar și o săptămână uneori. Dacă ești începător îți recomand un all in one chit, e simplu de utilizat și vine cu tot ce îți trebuie. Eu am un EGO AIO joyetech d22 de când m-am apucat și încă merge perfect.

| zilog a răspuns:

Este otravitor si nu s-au facut destul de multe studii in acest sens

| zilog a răspuns:

Eu am fost la fabrica unde imbuteliau otravurile alea de pus in sticlute cu nicotina si glicerina si m-au imbracat ca pe un extraterestru si mi-au dat manusi ca la comonauti
sa nu cumva sa am vreo zgarietura ceva sau sa imi sara in ochi vreo picatura pe ideea ca muream sau nici bine nu mai traiam
si dca imi sarea in ochi obeam si ajungea si la creier
asa ca daca se pune o asemena substata
bine ea se dilueaza cand ajunge la tine ajunge 1 picatura de nicotina si 999 de glicerina
dar de ce as manca fuma bea o asemenea substanta chimica
care este atat de periculoasa in cat a trebuit sa ma imbrace in costum de astronaut!