| johnnyclaudiu a întrebat:

As vrea sa merg la ORL sa-mi scot ceara dintr-o ureche, ma deranjeaza de ceva timp. Am inteles ca daca merg la medicul de familie si iau o trimitere, consultatia o sa fie gratuita. As dori sa stiu cat m-ar costa scoaterea cerii din urechi, ori este tot gratuit cu trimitere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Atat timp cat ai trimitere de la medicul de familie specificand si un mic diagnostic, consultatia si control medical sunt gratuite..numai ca uneori se mai asteapta sa "cotizezi" cu ceva la buzunarel.
Nu te descuraja si cautati de sanatate.
O zi frumoasa sa aihappy

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă mergi la stat, scoaterea dopului de cerumen, că asta ai mai degrabă, este gratuit.
Pa, pa.

| Fatamuntilor a răspuns:

Cu trimitere de la medicul de familie, consultatia e gratuita.