| NebOonaТьKa a întrebat:

Salut, as vrea sa-mi dati si mie niste retete de slabit dar, fara efort fizic.de preferat alimentare etc... FUNDAAA:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RoxYuuKikyo a răspuns:

Eeee... Fara efort fizic nu aicum sa slabesti!
Tu poti sa iti schimbi alimentatia cu ceva mai sanatos dar chiar si asa daca stai inchisa in casa toata ziua atunci, draga mea, nu o sa slabesti nici cand or zbura porcii laughing
Exista intr-adevar pastile pentru slabit dar alea iti fac mullt rau! Pot spune ca seamna cu drogurile!
Te rog, intelege ca nu poti slabi fara sport big grin
Apropo! sa mananci un mar in fiecare zi! wave
Te-am pupa! kiss
Funda? puppy dog eyes

3 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Depinde si de cate kg ai,cat vrei sa slabesti, in cat timp, ce varsta ai...ca nu poti sa-i dai aceeasi dieta unei fete de 23 de ani de 70kg, ca a unei femei de 46 cu 110kg.

| andrey69sex a răspuns:

Dupa parerea mea un stil de viata sanatos si sportiv are 1000 de avantaje si slabesti cum vrei tu. fara sport iti recomand sa elimini total prajelile si dulciurile mananca 1-2 patratele ciocolata neagra sau 1 data pe saptamana cv dulce dar nu mult si redu numarul caloriilor la 1500 pe zi calculand.nu manca dupa ora 6 seara manaca 3 mese pe zi cantitate mica la ele de ex dimineata si seara 400 calorii 600 la pranz si de 100 nu uita mereu o fructa mar, portocala, ananas e pe calorii negative. daca nu-ti schimbi stilul de viata nu vei fi niciodata cum vrei mai mult de cateva saptamani dupa care te-ai infometat...eu pur si simplu m-am invatat sanatos, am 1.81, 72 kg dar merg la sala si alerg e sanatate curata...

| Plant_Mad_1986 a răspuns:

Multa dragoste... de obicei merge... nu vezi la tv africanii sunt cei mai iubareti oameni de pe planeta de asta sunt asa supli si cu formele alea de invidiat pentru voi multe dintre femei