| Lavinia20 a întrebat:

va rog frumos am nevoie de ajutorul vostru. Am cautat peste tot pe internet retete de slabit, nu am gasit nimic eficient si pe placul meu.
As vrea sa-mi dati daca puteti niste site-uri cu diete de slabit eficiente
dau funda celui mai bun site
multumesc

Răspuns Câştigător
| ºPishcotº a răspuns:

Http://forum.slabute.ro/......na-39.html
Uite eu dieta asta o tin si e foarte eficienta si nu este grea:) Te pup si sa-mi spui daca ai slabit:>:*

6 răspunsuri:
| nirvanacartof a răspuns:

Buna! Cand am fost la matusa mea avea niste retete pe care scria asa:Se mananca a19 puncte pe zi.Pestele-4puncte-painea-2 pun.-un pahar cu suc. 2 pun.-orea-2puncte-cartofii 4 puncte-iaurtul-3 puncte-snitelul-3 puncte-carnea de pui la gratar 3 puncte-Fructele sunt fara puncte in afara de struguri care eu 3 puncte! Legumele au fiecare -2 puncte indiferent decate se consuma. Sper sa-ti fi fost de folos:*

| ºPishcotº a răspuns:

Deci iti las aici dieta ca mesaj nu pot lasa nu stiu de cesad

Luni:
Mic-dejun: o cafea fără zahăr sau o ceaşcă de ceai; o felie de pâine prăjită cu puţină margarină.
Prânz: o pulpă de pui la gratar, salată verde cu puţin ulei de măsline şi lămâie.
Cina: un iaurt degresat, doi biscuiţi graham.
Marţi:
Mic-dejun: o cafea fără zahăr sau o ceaşcă de ceai; o felie de pâine prăjită cu puţină margarină.
Prânz: 200 g cartofi fierţi, cu pătrunjel tocat, 250 g carne de vită sau piept de pasăre fiert.
Cina: un iaurt degresat, doi biscuiţi graham.
Miercuri:
Mic-dejun: o cafea fără zahăr sau o ceaşcă de ceai; o felie de pâine prăjită cu puţină margarină.
Prânz: 250 g de peşte la grătar cu puţină lămâie.
Cina: un iaurt degresat, doi biscuiţi graham.
Joi:
Mic-dejun: o cafea fără zahăr sau o ceaşcă de ceai; o felie de pâine prăjită cu puţină margarină.
Prânz: un ou fiert tare, 120 g carne de vită la grătar şi 20 g brânză de vaci, salată verde.
Cina: un iaurt degresat, doi biscuiţi graham.
Vineri:
Mic-dejun: o cafea fără zahăr sau o ceaşcă de ceai; o felie de pâine prăjită cu puţină margarină.
Prânz: un piept de pui la grătar cu o salată la alegere, doi cartofi fierţi.
Cina: un iaurt degresat, doi biscuiţi graham.
Sâmbătă:
Mic-dejun: o cafea fără zahăr sau o ceaşcă de ceai; o felie de pâine prăjită cu puţină margarină.
Prânz: o farfurie de supă de legume.
Cina: un iaurt degresat, doi biscuiti graham.
Duminică:
Mic-dejun: o cafea fără zahăr sau o ceaşcă de ceai; o felie de pâine prăjită cu puţină margarină.
Prânz: 200 g şuncă, o cutie de iaurt de 200 g.
Cina: un iaurt degresat, doi biscuiţi graham.
Timp de o lună de zile am ţinut acest regim şi am slăbit 12 kg. Se consumă obligatoriu 1, 5 – 2 litri de apă plată pe zi. Pe la ora 11:00 se poate mânca un fruct (mere, portocale, banane).
Sa-mi spui daca a functionat---Te pup:*>big grin

| ºPishcotº a răspuns:

Nu pot da mesajesad. Nustiu ce are.asa ca iti las dieta aicihappy A si app la mine merge site-ulhappy:

Luni:
Mic-dejun: o cafea fără zahăr sau o ceaşcă de ceai; o felie de pâine prăjită cu puţină margarină.
Prânz: o pulpă de pui la gratar, salată verde cu puţin ulei de măsline şi lămâie.
Cina: un iaurt degresat, doi biscuiţi graham.
Marţi:
Mic-dejun: o cafea fără zahăr sau o ceaşcă de ceai; o felie de pâine prăjită cu puţină margarină.
Prânz: 200 g cartofi fierţi, cu pătrunjel tocat, 250 g carne de vită sau piept de pasăre fiert.
Cina: un iaurt degresat, doi biscuiţi graham.
Miercuri:
Mic-dejun: o cafea fără zahăr sau o ceaşcă de ceai; o felie de pâine prăjită cu puţină margarină.
Prânz: 250 g de peşte la grătar cu puţină lămâie.
Cina: un iaurt degresat, doi biscuiţi graham.
Joi:
Mic-dejun: o cafea fără zahăr sau o ceaşcă de ceai; o felie de pâine prăjită cu puţină margarină.
Prânz: un ou fiert tare, 120 g carne de vită la grătar şi 20 g brânză de vaci, salată verde.
Cina: un iaurt degresat, doi biscuiţi graham.
Vineri:
Mic-dejun: o cafea fără zahăr sau o ceaşcă de ceai; o felie de pâine prăjită cu puţină margarină.
Prânz: un piept de pui la grătar cu o salată la alegere, doi cartofi fierţi.
Cina: un iaurt degresat, doi biscuiţi graham.
Sâmbătă:
Mic-dejun: o cafea fără zahăr sau o ceaşcă de ceai; o felie de pâine prăjită cu puţină margarină.
Prânz: o farfurie de supă de legume.
Cina: un iaurt degresat, doi biscuiti graham.
Duminică:
Mic-dejun: o cafea fără zahăr sau o ceaşcă de ceai; o felie de pâine prăjită cu puţină margarină.
Prânz: 200 g şuncă, o cutie de iaurt de 200 g.
Cina: un iaurt degresat, doi biscuiţi graham.
Timp de o lună de zile am ţinut acest regim şi am slăbit 12 kg. Se consumă obligatoriu 1, 5 – 2 litri de apă plată pe zi. Pe la ora 11:00 se poate mânca un fruct (mere, portocale, banane).

Sper sa reusesti sai sa-mi spui ce ai facut:*>big grin

| foxi a răspuns:

Miscarea este cea mai importanta! site-urile sunt reclame!

| pufoletedebomboana a răspuns:

Crede-ma dietele nu sunt folositioare foloseste o tinctura din aceea pe baza naturistica si slabesti ...asta a folosit mama mea si acum e slaba. daca vrei iti voi da numarul sa comanzi sau site-ul sa te interesezi. Sper ca ti-am fost de ajutor.