| Daniel7799 a întrebat:

As vrea sa stiu cum se pot preveni varicele la picioare?
Si din ce cauza se formeaza?
Sau...se poate evita o boala ereditara? Pentru ca de la mine din familie, si bunica, si tati, si sora lui tati au varice. Iar la bunica mea e foarte grav, are si un fel de boala...cred ca se numeste tromboza.
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Meheツ a răspuns:

Salut! Varicele sunt ca o ruleta, le ai sau nu. Tu ca barbat ai sanse mai mici sa sezvolti a

| lexii25 a răspuns:

Nu prea ai ce face, este ereditar, asta nu inseamna neaparat ca o sa ai si tu. la primele semne, sunt unguente gen hepatotrombin sau unguente naturiste, asta in cazul in care ele au aparut deja.