| Anonymus04 a întrebat:

Salut, as vrea sa stiu daca un tratament cu Moldamin ma va ajuta sa cresc in inaltime, fara sa am o infectie sau ceva care chiar necesita tratament. As dori sa fac asta deoarece nu sunt multumit cu inaltimea pe care o am la varsta de 15 ani. Parintii mei nu sunt foarte inalti si am un frate pe care deja l-am ajuns in inaltime, varsta lui fiind de 25 de ani. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Moldaminul este un antibiotic, similar cu penicilina, care NU ajuta la cresterea in inaltime.
Singura metoda care ajuta la cresterea in inaltime, este SPORTUL!

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu există nici un tratament pentru a crește în înălțime.
Nu mai visa la ceva imposibil.

| Donsavas a răspuns:

Poti creste dacă ti se administrează hormon de creștere da nu e cazul dacă nu ai un deficit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista tratamente pe baza de hormoni, dar asta Nu tu decizi. Ci medicul (pediatru) Nici nu poti face rost de tratament asa simplu, poti sa mergi cu parintii la medic si sa le propui tratamentul
In schimb 15 ani, este putin cam tarziu, trebuia cu 2-3 ani mai repede