| LyIoNn a întrebat:

Salut,as vrea sa va intreb ce afectiune are un singur ochi rosu? De vreo 2 saptamani asa am un singur ochi rosu, dar nu mereu, cateodata il am si cateodata nu.Si ma cam sperei nu ca ma sperie, ma ca m preocupa, pentru ca nuvreau sa pot ochelari de asta.Sunt zile sau ore cand nu am ochi rosu sunt ore cand am ochi rosu, si sunt zile sau ore cand le am pe amn2 rosii, si sunt zile cand nu le am de loc.Ar putea sa fie din cauza ca stau prea mult la calc? Adica eu ies afara, dar cand ma pun sa joc un game.Nu ma mai opresc.De exemplu acuma eu am putin ochiu rosu,foarte putin, poate pentru ca abia ce m-am trezit, si nici bine. Funda.winkingMultumesc in anticipare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Roseata ochiului poate fi de asemenea semn de conjunctivita. Infectiile ochiului trebuie tratatate cu cea mai mare seriozitate! Du-te la oftalmolog!

| RandyMarsh a răspuns:

Salut!
Ar putea fi din cauza calculatorului. Poti cumpara ochelari de protectie,ii porti doar cand stai la calculator.
Noaptea te odihnesti cum trebuie? Poate din cauza ca te culci prea tarziu.
Totusi, cel mai recomandat ar fi sa mergi la oftalmolog, daca nu ai dureri de cap sau nu vezi bine nu cred ca vei purta ochelari, dar macar iti va spune sigur ce ai si ce sa faci.
Incearca cu ochelari de protectie si odihna mai multa, iar daca nu functioneaza mergi la oftalmolog.
Mult noroc!

| ElenaSA a răspuns:

Conjunctivita,oboseala de stat cu ochii la calculator sau te-a tras curentul.Eu zic sa mergi la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu vrei sa ajungi sa porti ochelari (nu vrea nimeni), mai redu din orele de stat in fata calculatorului.