| Tzigaret a întrebat:

Salut.
Aseara pe la ora 00:00 cand m-am pus in pat am simtit in urechea dreapta un vajait, la fiecare pulsatie a inimii simteam in ureche ca si cum mi-ar sufla cineva...A durat cam 15 minute si nu era chiar intens, daca bagam degetul in ureche si ridicam putin nu se mai simtea aproape deloc, si acum simt cum imi bate ceva in timpan.
Tensiune nu cred ca este pentru ca ma simt bine, dar ascult muzica la casti cu volum maxim zilnic...am si un fel de spondiloza la gat de la pc.
Ceva pareri? Am 20 ani, mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anon31241212 a răspuns:

Ai acufene din cauza ca asculti muzica la volum ridicat. Si eu la fel pateam. Auzeam scartaituri si zgomote in ureche. Se numesc acufene. E o suprasolicitare a nervului auditiv. O sa iti revii dar nu trebuie sa asculti la un nivel foarte ridicat. Poate poti avea si dopuri de ceara. Degeaba bani degetul in ureche fiindca oricum nu le vei simti.