| AlbertBreack15 a întrebat:

Salut, de cateva săptămâni am o problema cu urechea dreapta.
De obicei când scriu ceva pe telefon și acesta vibrează, vibrează și timpanul, simtindu-se o senzație incomfortabila dar nu dureroasa. Asa se întâmplă și când ascult muzica pe telefon la volum relativ ridicat dar daca ascult la căști nu simt nimic.
Acum 2 saptamani am simțit o "busitura" la acelasi timpan care a dus la o durere puternica de 2 secunde după care si-a revenit. Ce ar putea sa cauzeze chestia asta?
Aștept răspunsuri! Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Durerea puternica simtita 2 secunde este semn de timpan afectat.Mergi la ORL-ist.