| anonima188888 a întrebat:

Buna de aseara, dupa ce am cascat, dupa ce am facut dus am simtit o presiune in urechea stanga si pocnituri in timpul vorbirii. Azi dupa ce casc mai simt acele pocnituri apoi trece. Presiune nu mai simt. Am mai avut si acum 2 ani si am fost la orl unde mi s-a zis ca nu am nimic si mi-a facut audiograma care a iesit bine. Am 14 ani si saptamana trecuta simteam niste scurgeri in gat care au trecut, au legatura cu urechea? La orl daca m-am dus anul trecut nu am rezolvat nimic. Atunci am plecat la mare si a trecut in timpul sejurului, uitand de aceasta problema. Ce credeti? Oare mi-a intrat apa in ureche? Ieri am facut dus dar nu am bagat apa in ureche... Ati patit si voi? Ce credeti ca este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai un dop de ceara care numai medicul orlist il poate scoate, deci mergi la medic.

| sierra1 a răspuns:

"Ce credeti? Oare mi.a intrat apa in ureche?" - răspuns corect!

| anonima188888 explică (pentru sierra1):

Pai nu stiu, ca nu am bagat apa in ureche...Si cum scap de ea?