| CosminIonut77 a întrebat:

Salut, aseara pe la ora 16 m-a luat o durere destul de insuportabila in partea dreapta, jos a abdomenului in zona apendicitei si simteam o oarecare durere si in piciorul drept si am zis ca am apendicita dar nu am fost la spital si am stat intins in pat si pe la ora 21 nu m-a mai durut pana la 1 dimineata cand m-am culcat. Cand m-am trezit la ora 9 nu am mai avut nimic pana la ora 16 cand am inceput sa simt o oarecare durere, nu constanta dar era acolo uneori si o mai simteam si in partea stanga dar rar. Ce o fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De ce nu te duci sa-ti faci un control ca nu inteleg? Apendicita e grava daca ai si nu te oprezi ca poti sa dai in peritonita iar aia daca nu se actioneaza rapid poti sa si omori. Ce va jucati asa cu sanatatea voastra?

| Viitorulapropiat a răspuns:

Probabil sunt rinichii, sau ceva de la stomac. Mureai pana acum daca aveai apenidicita

| Itanul a răspuns:

Daca stai pana crapa, afli sigur. De ce nu mergi la medic?

| Ruxxxxxxxxx a răspuns:

Ori este un inceput de apendicita, deoarece nu se inflameaza din prima si ai crize groaznice (daca te doare si la efort, alergat etc este un alt semn al apendicitei) ori este de la rinichi, cel mai bine mergi la un control.

| Alin_Mihalcea_1992 a răspuns:

Salut! Dacă era apendicită faceai criză până acum..probabil sunt rinichii dar cel mai bine fă-ți o ecografie