| Începătorul988 a întrebat:

Aseara tocmai ce am avut un accident auto în care a fost implicată doar o masina. Ma rog, bunica mea care a stat în dreapta a fost trimisă la Craiova, din cate am inteles ceva cu măduva si coloana cervicala. Îmi poate zice si mie cineva cat de grav este? Doctorii nu mi-au zis mare lucru.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
79 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Parerea mea e ca esti doar un copil de maxim 15 ani care se viseaza sofer de formula 1 si care, de asemenea, viseaza cum fenteaza el legea si isi bate joc de politisti. Ar fi bine sa fie asa.
Daca ar fi sa o iau serios, desi am mari indoieli, mergi, fratele meu, de 100 de ori mai atent cand ai pe cineva cu tine. Si lasa viteza. Chiar daca te crezi tu mare sofer, desi se pare ca nu esti, chiar daca, poate, de data asta nu a fost vina ta, desi pare ca a fost, la o viteza mai mica ai sanse mult mai mari sa previi sau sa eviti un posibil accident. Nu mai vorbesc ca urmarile vor fi mult mai mici. E posibil ca bunica ta sa ramana toata viata paralizata. Cred ca te-ai simti minunat. Sa mai mergi tu cu 110 in curba.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Noi de unde sa stim cat de grav e... nu suntem nici medici si nici nu am fost acolo. Dar loviturile la coloana nu sunt niciodata lucruri simple.

Cred totusi ca e cazul s-a cam te lasi de condus. Dupa permise suspendate, certificate retinute ai ajuns sa ranesti oameni din teribilismul tau. Sa nu fie mai grav

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

E al 5-lea, nu?
Parcă 5 accidente ne-a povestit pe aici.
Și n-are permis de 1 an.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici nu mai stiu. Retin cum zicea ca merge cu 180 km la ora pe nu stiu ce drum pe langa Dunare si ca el e sofer bun si nu se intampla niciodata nimic

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

și ne spunea că nu știm noi cum e când a frânat el brusc la 180laughing))

Oricum, dacă e fractura de cervicală, cel mai probabil, Doamne ajută(să fie anulat, nu să fie fractură), îi va fi anulat permisul.

| sierra1 a răspuns:

Deși cred că intrebătorul nostru blufează, tot doctorii or să-ți spuna detalii.
Un LIKE pentru cel-ce-este-serios

| Începătorul988 explică (pentru sierra1):

Doctorii nu mi-au zis mare lucru. Eu așteptând rutiera si dupa sa ma duc sa dau declaratii la polițe... am ajuns la spital abia după 4ore de la accident, si atunci mi-au zis ca trebuie sa ajunga la Craiova. (De ce salvarea nu a avut sirenele aprinse în drum înapoi către spital?). De ce rutiera a apărut după atâtea ore?
A stat sora mea (7ani), 2ore in sala de așteptare la urgențe pentru un consult(minor, accident auto avea prioritate). Sistemul din românia e prea corupt.

| LoveSleep a răspuns:

Omul s-a speriat când a văzut faruri pe contrasens, ce-aveți cu el? Normal că te sperii când ai 130km/h (hai, nu ne spune că nu ai tăiat din ei, că nu te crede nimeni) și vezi brusc niște faruri în fața ta, pentru că drumul ăla are o lățime de drum național neiluminat. Și logic că frânezi când te sperii.

Și oricum, taică-su e de vină. Sau poate bunică-sa. Probabil i-a trecut prin cap sfatul ăla de la unul dintre ei cum că "decat sa te lovesti frontal cu unul, mai bine intri in sanț, ca fierul se repară".

Și el a zis, am mașina, am frontalul, am șanț, ăsta e momentul!

Sau poate că era din vina mașinii, că indicatorul îi arată sub 80 și în centru arată 83km/h, dacă văd bine.

(Dar cum a crezut el că șanțul ăla oprește o mașină la peste 100km/h e aur curat)

A luat permisul pe găini și se plânge că sistemul din România e mult prea corupt laughing

Acum cu bunică fără bunică nu e cine știe ce, că oricum nu mai avea mult.
Dar cum îți arați tu fața în lume când toată lumea a aflat că te-ai speriat de niște faruri de pe contrasens și ai sărit în șanț? Asta e reala problemă. Că omul se repară, cu aspirină, cu repaus la pat, dar rușinea, fratele meu, rușinea nu o speli nici cu Tantum Rosa.

| Începătorul988 explică (pentru LoveSleep):

Nu m-am speriat de faruri. Toată masina era pe banda mea. Si acel drum s-a refăcut (google maps, poze vechi, acum acolo este un șanț din beton).

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

Fără bunică e ceva, pentru el, nu că i-ar lipsi, dar are șanse să ia cu executare.
Așa, cu ea doar rănită, o condamnare cu suspendare și un permis anulat.

| Frank51 a răspuns:

Am citit niste raspunsuri...

Pentru inceput, oricui i se poate intampla, sa iti iasa un caine in fata, o vulpe, etc, mie mi-a iesit o caprioara adulta, si de noroc am evitat-o. Faza nasoala la tine este ca nu ti-a iesit nimeni, din cate am vazut drumul pare relativ ok, nu e panta, nu e lipsit de vizibilitate, deci nu poti sa zici ca conditiile au fost nefavorabile, plus ca viteza era putin cam mare, si inca ce mi se pare ciudat, cine a pus pietris pe drum? Eu ma tem ca acel pietris este in afara drumului, iar din neatentie ori graba, ai intrat necorespunzator in curba, ceea ce a rezultat pierderea controlului.

Ideea este ca drumul este ok si ai avut vizibilitate buna, nu prea ai scuze. Daca esti la volan trebuie sa raspunzi pentru ce faci, parerea mea.

| Începătorul988 explică (pentru Frank51):

Drumul a fost refăcut. Este turnat pe asfaltul vechi, si s-a ingustat drumul. Nu zic ca nu a fost si vina mea(la momentul pierderii controlului aveam sub 90). Normal ca am intrat pe pietriș, deoarece am vrut să evit impactul, respectiv sa fac masina sa cada in acel șanț de beton, dar m-a aruncat pe partea cealaltă pietrisul. Si cand am vazut masina ca derapeaza am incercat sa o duc in zona cu pomi mai mici(cunoscând bine zona)

| Începătorul988 explică (pentru Frank51):

Si din cate mi-a zis bunica-mea acum, a tras si ea de volan. Eu unul nu imi mai aduc aminte nimic! doar ca am vazut o masina pe banda mea inainte. Si stiu ca m-am dat după jos sa o scot pe sora mea din masina, având bancheta rabatata peste ea(a căzut între scaune, acesta a fost norocul ei). Dacă ea neavând experiența deloc la volan, a tras în partea ei, si eu voiam să pun masina de-a latul, respectiv sa lovesc cu spatele(deoarece m-am dus 40/50metri in pădure, fiind ud pe jos, si nu stiu daca am franat după ce am căzut în padure). Dar se vad clar urmele de frânare pe asfalt. Ipoteze ale accidentului sunt multe, dar viteza chiar nu aveam. Bunica-mea mi-a zis ca mergeam, vorbeam cu ea, si dintr-odata a vazut si ea masina in fata. Probabil ea s-a panicat cand am căzut în pădure, si a tras de volan. Oricum, nu inteleg cum s-a lovit la spate, scaunele mele te tin foarte bine in ele.

| Frank51 a răspuns (pentru Începătorul988):

Ok, si daca stiai ca e mai ingust drumul, de ce nu ai incetinit din timp? De ce iti iei riscuri inutile? Eu zic sa iti bagi mintile in cap si sa fi foarte atent pe viitor, asta daca iti ramane permisul. Pana nu constientizezi singur ca nu este de joaca, tot la fel o sa faci, am un prieten asa care a facut 6 accidente in 2 ani, si a omorat o persoana, acum iar se scalda in masini in loc sa ii fie luat permisul.

| Începătorul988 explică (pentru Frank51):

Nu aveam viteza. Si bunica mea a zis ca nu aveam viteza (ea e obsedată sa nu meargă cu cineva cu viteza, mereu se uita in bord). Stie doar ca vorbeam si a vazut dintr-data masina care venea pe banda noastră, si ca am tras dreapta de volan. Eu probabil am vrut să fac impactul pe partea mea, iar ea a pus mana pe volan. Dacă a avut timp să mă întrebe "ce faci?" Eu zic ca nu am avut asa mare viteza.

| Frank51 a răspuns (pentru Începătorul988):

Fie cum spui tu, ai fost acolo si stii cel mai bine. Mare atentie pe viitor.

| Începătorul988 explică (pentru Frank51):

Chiar nu imi aduc aminte, sincer. Stiu doar ca am vazut o masina in fata mea, si dupa filmul s-a întrerupt pentru cateva secunde, m-am trezit in pădure, m-am uitat la bunica-mea, am vazut ca isi dădea centura jos, si m-am uitat in spate si m-am panicat ca nu imi vedeam sora. Abia atunci am realizat ce s-a întâmplat și ca aveam bagaj in spate. Si masina fiind break, s-a rabatat bancheta. Norocul ei ca eu tin scaunul la maxim dat, si nu s-a lovit prea mult. Dar in orice caz, nu aveam viteza. Sincer, nu mă interesează masina, după 3zile inca e acolo. Ma intereseaza sa fac pe toată lumea bine.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Foarte grav. Mai grav e ca oameni ca tine sunt in libertate. Eu iti sugerezi sa consulti un psihiatru pentru un diagnostic, ca nu esti ok.

| Începătorul988 explică (pentru supadeceapa):

De ce? Merit sa fiu închis pentru incompetența altuia?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Începătorul988):

Cât era limita de viteză? big grin 110? erai pe autostradă?
omule, în curba e 50 limita

| supadeceapa a răspuns (pentru Începătorul988):

Meriti sa fii inchis pentru ca nu esti in stare sa CONSTIENTIZEZI niste lucruri. La nebuni

| Începătorul988 explică (pentru anonim_4396):

80 limita

| anonim_4396 a răspuns (pentru Începătorul988):

Să mori tu că e limita 80 în curbă?laughing)))))

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Începătorul988):

Nu meriti sa conduci, pentru ca un obstacol te-a facut sa parasesti carosabilul. Putea fi un mistret traversand drumul, sau niste caprioare, ori un caine. De cate ori mi-au sarit si mie in fata... De cate ori am atins masina sau mai rau, bagat pe cineva in spital? 0.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Lasă că, dacă bunică-sa a pățit-o, o să aibă, frumos, permisul anulat și probabil o condamnare cu suspendare...dar ''permisul e doar un plastic''

| Începătorul988 explică (pentru anonim_4396):

Cât timp navigatia arată 80, eu zic ca de 80 este. Nu era curbă periculoasă

| Începătorul988 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Dacă nu il ceream era frontal! Am ales cel mai mic pericol, anume pădurea, fiind numai cu pomi mici. Mai bine m-am oprit în pădure decat un frontal cu un incapabil care sigur avea peste 100.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Începătorul988):

Greu de crezut ca era atat de periculos respectivul, daca nici macar nu te-a atins.
Ba spui ca ai derapat, ba ca ai ales sa zbori printre copaci. Hotaraste-te.
E adevarat ca electronica VAG e o porcarie nefunctionala in general, dar totusi masina ta era echipata 100% cu ABS si ESP, deci nisipul de pe marginea drumului nu te putea afecta cu nimic.
Iar reflexul de sofer este sa opresti cat mai pe dreapta in asemenea cazuri, nu sa sari in cunoscut - nu cred ca erai cu ochii pe decor inaintea accidentului, si ai stiut tu ca sunt acolo copaci moi, si nu vreun gard sadic, plin de tepuse, ori vreo bucata de beton.
Ideea este ca ai zburat de pe drum, fara sa ai habar ce se intampla. Tu daca intri cu viteza in zona unei treceri de pietoni, la iarna, si derapezi, o sa ai reflexul sa sari pe trotuar, in vreo 10 oameni, ca sa nu-l calci pe ala de pe trecere.

| Începătorul988 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

E una o masina care vine către tine cu peste 100kmh, si alta un mistreț! Dacă nu ai cum sa eviți mistrețul il lovești clar, nu e acelasi impact ca la un accident frontal. Si probabil dacă era frontal mă arunca in pădure, fiind mult mai grav. Așa mi-am ales cat de cat unde sa intru cu masina pentru a face impactul cat mai lin. Cât masina a derapat am apreciat distanța pentru a mă încadra unde sunt pomi mai mici.

| Începătorul988 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Stiu zona foarte bine. Nu m-am speriat de faruri.
Cat despre ESP nu il folosesc. Imi intra aiurea in multe cazuri.
Poftim aici poza cu virajul.
https://postimg.cc/dksyBHrb/688003fa

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Începătorul988):

Poate ca nenele ala doar se "dadea" sportiv, si avea o traiectorie care nu avea nici o legatura cu tine.
Nu ai luat nicidecum o decizie buna, iesitul in decor nu a fost o solutie. Daca era atat de nisipos drumul, intra si celalalt in derapaj, lovea ceva, si nu mai pleca.
Tu esti un incepator care se credea sofer, te-ai speriat de faruri, si ai facut cunostinta cu inertia.

| Începătorul988 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu m-am speriat. Am evitat un accident. Traiectoria lui era sa treaca prin mine?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Începătorul988):

Traiectoria lui putea fi largind virajul. Daca era curba la dreapta pentru el, putea sa o inceapa de pe contrasens, apoi sa traga brusc dreapta. E mult mai usor asa.
Daca era la stanga pentru el, poate ca a taiat-o in mijlocul virajului, pe banda ta, si din nou, urma sa se retraga in banda lui, daca ii faceai putin loc.
Nu ai evitat un accident, ai produs unul, din propria ta viteza, ca urmare a propriilor tale manevre.
Daca era atat de inevitabil celalalt, ori te stergea putin, ori lovea altceva.

| Începătorul988 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Era mult încadrat pe banda mea. Dacă m-ar fi lovit m-ar fi aruncat în copaci.

| Superior a răspuns:

Nu ii asculta, oricui i se poate intampla.

| Începătorul988 explică (pentru Superior):

Răutăciosi.

| supadeceapa a răspuns (pentru Superior):

Ai 17 ani laughing asa-i?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Superior):

Da, oricine merge cu 110 (atât a zis el) în curbe...și oricui i se ia permisul de nu știu câte ori în primul an cu carnet, oricine face 1 accident pe lună, oricine se laudă că merge numai cu 180...

| Superior a răspuns (pentru supadeceapa):

Are vreo relevanta?
Sincer, am un sentiment care-mi spune ca nici nu stii cum schimbi uleiul la masina si ce rol are, si te dai mare si superioara la categoria auto.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Superior):

Omule, ce legătură are? Despre asta e vorba?

| Începătorul988 explică (pentru anonim_4396):

Mi-a fost doar odată "suspendat permisul, care după contestație am avut dreptate.
Fiecare merge cu cat ii permite masina si buzunarul. Nu inteleg de ce va abateti atât de la subiect. În momentul impactului viteza a fost sub limita legală.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Începătorul988):

O să vezi când vine condamnarea, am încheiat discuția cu tine, ești retardat irecuperabil

| Superior a răspuns (pentru anonim_4396):

Oricui i se poate intampla. Nu ati fost voi acolo sa vedeti ce si cum.
Vina lui, nu e vina lui, asta decide altcineva, nu voi.

| supadeceapa a răspuns (pentru Superior):

N-ai niciun sentiment care sa-ti spuna ca esti prost si pe langa subiect?

| Începătorul988 explică (pentru anonim_4396):

Dar raspunsurile tale au legătură cu intrebarea mea?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Începătorul988):

Da

| Începătorul988 explică (pentru anonim_4396):

Atunci zi lui mami tau sa iti bage matura-n c*r, ca tot a trecut referendumul, si sa iti explice partea cu logica. Eu intreb de bunica mea, voi răspundeți de stilul meu de condus. Fiecare conducea cum vrea el.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Începătorul988):

Tu n-o să mai conduci mult timp

| Începătorul988 explică (pentru anonim_4396):

Uite ca inca conduc. iti mai dau c*cat sa te hrănească mami tau?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Începătorul988):

Păi conduci că mai îl ai câteva luni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva cu coloana cervicală... dacă e ruptă, nu mai merge niciodată

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper că acum te-ai convins cât de bine le ai cu condusul. big grin

| lorena66 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce e asa amuzant? Oricui i se poate intampla. Ferească Dumnezeu. un moment de neatenție, nu mai mult si iti poti pierde viata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru lorena66):

De 1 an de când are permis, dacă e 1 an, s-a tot lăudat pe aici că merge cu 180, că e bun șofer și cred că a facut vreo 5 accidente, asta doar din ce a povestit pe TPU.
Nu e amuzant, e trist, când știu că există din ăștia, îmi e frică să mai ies pe șosea.

| suntserios a răspuns (pentru lorena66):

Daca i ai citi si tu intrebarile sa vezi cum se lauda el ca merge cu 180 la 2 saptamani dupa ce si a luat permisul, cum i au suspendat permisul si era mare zmeu ca era doar o bucata de plastic, cum a facut nu stiu cate accidente ai vedea si tu

| Începătorul988 explică (pentru anonim_4396):

Din pacate nu a fost vina mea. Masina a tăiat curba(nu zic ca nu aveam viteza, undeva la 100/110), si am tras putin dreapta de volan, prinzand pietriș la roti, aruncandu-ma in pădure. Nu, nu mi-a fost reținut permisul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Începătorul988):

Dacă aveai 110 a fost, cel puțin pe jumate, VINA TA și tot răspunzi penal

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aaaa, stai, că nu te-ai lovit cu altul.
A fost doar vina talaughing)))))

| Începătorul988 explică (pentru lorena66):

Neatenția altuia. Tot ce imi amintesc e ca văzusem o masina in fata mea. După am facut legătura cum s-a întâmplat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Începătorul988):

Și dacă bunica ta va avea mai mult de 90 de zile de îngrijiri, stai liniștit, vei fi cercetat din oficiu și îți va fi anulat și permisul. big grin

| Începătorul988 explică (pentru anonim_4396):

100/110. Dar clar am franat, se vedeau urmele roților pe asfalt. Am franat dinainte sa ating pietrisul

| anonim_4396 a răspuns (pentru Începătorul988):

Nu contează. laughing Puteai să ai și 30, dacă ai ieșit de pe șosea, și probabil te-ai răsturnat, e doar vina ta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Începătorul988):

și să nu uiți de condamnarea penală pentru vătămare corporală, că de aia nu ți-am menționat și cred că tu chiar nu ești conștient.

| Începătorul988 explică (pentru anonim_4396):

Nu. Am intrat in pădure. Nu este vina mea, se vedeau urmele si de la a doua masina. Condamnare penală pentru? Nimeni nu v-a depune plângere.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Începătorul988):

Pentru vătămare corporală, adică dacă bunică-ta are nevoie de mai mult de 90 de zile, se vor sesiza din oficiu, stai liniștit, nu e nevoie de plângere.
E vina ta din toate punctele de vedere.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Începătorul988):

Daca aveai un Opel Corsa sau ceva mai de incepator, nu erai tot zmeu prin curbe cu suta. Dar nah, tot ziceai ca vrei masina puternica sa tina la depasiri pe drumurile patriei... buba e ca o sa iei si pe altii cu tine cand o sa crapi ca boul.

| suntserios a răspuns (pentru Începătorul988):

Cum frate sa nu fie vina ta daca tu ai iesit cu masina de pe sosea avand 110 in curba? Tu chiar esti incapabil sa realizezi ce pericol esti la volan?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru lorena66):

Lasa momentul de neatentie. Soferia e formata din decizii, iar ca sofer trebuie sa stii sa lasi mereu loc de "momente de neatentie", ca acestea sa nu fie fatale.
Daca un moment de neatentie te omoara, inseamna ca te-ai gandit la fofoloanca marioarei, in loc sa-ti adaptezi viteza la vizibilitate, ori cand ai intrat in cine stie ce depasire kamikaze.
Nu mai scuzati participantii la trafic, normal este sa nu ai NICI UN ACCIDENT DIN VINA TA.
Ca era polei, neatentie sau oboseala, este strict vina soferului.
Sa spui ca este scuzat, e ca si cum nu i-ai face dosar penal unuia care e ranga de beat la volan, ca "il inseala nevasta, de aia bea".

| Începătorul988 explică (pentru suntserios):

110 inaintea curbei, e curbă de o iei si cu mai mult(chiar lejer), nefiind curbă periculoasă. Am franat cand am vazut faruri, cand am derapat aveam sub 100!

| Începătorul988 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am văzut farurile si am dat in frane. Cand am dat in frane aveam undeva la 100/110(reali 90/100).

| suntserios a răspuns (pentru Începătorul988):

" nefiind curbă periculoasă "

ce din ceea ti s-a intamplat te face sa zici ca nu era periculoasa?

| Începătorul988 explică (pentru suntserios):

Da. Ceea ce mi s-a întâmplat a fost o decizie a mea, care eu zic ca a fost foarte bine aleasă. Mai bine am ales sa intru in pădure, decat sa fac frontal. Prima dată am văzut șanțul, si am gândit că mă opreste el, dar a fost pietriș pe margine si am pierdut controlul. Dacă doar franam si nu trăgeam de volan ar fi fost mult mai grav, si pentru sora mea, si pentru bunica mea.

| suntserios a răspuns (pentru Începătorul988):

Nu stiu cum se face ca tu esti soferul perfect si totul ti se intampla tie in ciuda mereu... si luatul permisului acum cateva luni, si pietre aruncate pe masina samd?

E clar, esti un sofer atat de bun incat te ai speriat de faruri... si ai sarit in copaci.

Lucrurile sunt simple. Era noapte, era drum virajat, nu mergi cu 110 cand ai si masina plina. Atat de simplu. Cine se crede zmeu plateste

| Începătorul988 explică (pentru suntserios):

Nu m-am crezut nici-odată un șofer perfect. Si eu fac greseli, multe chiar. Dar aici am ales impactul cel mai ușor, si am incercat sa il iau cu partea șoferului (din pacate nu am reusit asta, si majoritatea pomilor mici au atins portiera dreaptă, doar atins).

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Restricția de viteză e doar o lege
permisul e doar un plastic
viața celor din jur e doar o viață

| Ensiferum a răspuns:

Parerea mea, roaga-te sa nu moara. De fapt nu aia era parerea mea. Parerea mea : lasa-te de co dus. Nu te mai crede Ken Block ca nu esti Ken Block.

| Rotazi a răspuns:

Pe scurt: e grav, e foarte grav.
Revezi ce iti spun @suntserios si @Nevermore.

| NorNegru a răspuns:

Mă tem că, foarte curând, din cauza stilului agresiv de condus pe care îl practici, vei reveni cu o serie de alte întrebări vizând direct accidentele iminente ce nu vor întârzia să apară.

| Începătorul988 explică (pentru NorNegru):

Fiecare conduce cum vrea. Asa m-am invatat, asa conduc. Stiu ca nu e cel mai sănătos lucru. Doar ca nu suport sa am o masina in fata mea, sau lipită de mine.