| GossipGirL93 a întrebat:

Salut asta noapte mi-a esit herpes la buza si mi-am cumparat indata aciclovir am sanse ca pina simbata sa imi treaca? sad caci am o intilnirea si mi-a stricat toate planurile!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iti va ramane totusi semn chiar daca dai cu aciclovir.Dar prea putin se va cunoaste.

| Ycu a răspuns:

Iti trece pe vineri seara nu o sa mai ai nimic tongue, herpesul se vindeca in 2-3 zile si daca ai mai dat si cu aciclovir intr-o zi jumate se usuca si cade big grin.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU la "Dragoste si Sex"!

NU mai posta aiurea la alte categorii, doar pe motivul că ar fi mai vizualizate, deoarece ÎNCALCI Regulamentul TPU şi ţi se poate SUSPENDA contul!

Să-ţi răspund şi la întrebare : sunt şanse scăzute să treacă complet până sâmbătă.

Toate cele bune.

| doc69 a răspuns:

Buna cine te plaxce te ia si cu trei herpesuri nu cu unul altfel in mod normal in doua trei aplicatii ar trebui sa iti treaca depinde de intinderea zonei afectate oricum nu te gandi la el si nu iti umbri placerea intalnirii pentru un zambet rebel ofer-ai posibilitatea sa pupe si altceva decat zona cu herpes si o sa ii treaca.pup si multa bafta

| Manuellllaa a răspuns:

NU stiu ce sa spun, depinde de organism mie imi trecea in 3 zile altora in 5 si tot asa.
Eu am citit pe net si scria sa pun pasta de dinti am pus si cu incetu` se usca si imi disparea.
Sau da-te cu crema, sa nu pui limba la el ca mai rau il faci.
Du-te la farmacie, este o chestie mica rotunda invizibila si o pui peste el sa nu se mai observe rau.Nu`mi vine acum cum se cheama:d.
Insa, nu poti face mare lucru pentru a-l alunga. Va trebui sa astepti sa treaca de la sine.

| Ycu a răspuns (pentru Manuellllaa):

Plasture probabil se numeste acea chestie mica si alba big grin, insa vreau sa iti spun ca herpesul se vindeca relativ repede fara sa dai cu nimic peste adica cum am zis 2-3 zile, daca nu ai contact cu microbi sau alti factori daunatori. Adica daca o sa stai in casa si nu o sa ai contact cu praful de afara, microbi si infectiile din mediu se vindeca relativ repede. Nu stiu cat rol are organismul in aceasta cauza, cred ca e mai mult vorba de factorii cu care intrii in contact. happy Bafta.

| Manuellllaa a răspuns (pentru Ycu):

Corect,insa la organism ma refeream cat de repede se poate vindeca, stiu asta de la mine si era in vacanta de iarna stateam numai in casa.
Eu am folosit ce am spus mai sus si a dat roade, acu` depinde de fiecare.

| m00n a răspuns:

Da trece, Aciclovirul ar trebui sa te vindece in max 2 zile. Daca nu trece, pune si tu un Compeed acolo si dai cu rujhappy

| ghinionistul112 a răspuns:

Acest hepres pe care il ai, este bine sa lasi sa treaca, nu te duci caci nu trece acest hepes pentru ca deja a inceput sa-ti apara de asta noapte si nu este igienic sa te duci sa-l saruti pe acel baiat pentru ca se transmite si poti avea ceva complicatii! te rog sa te duci la un medic ca sa te vada ca sa nu intampini probleme... acest herpes, o poti avea daca ai contactat si o boala cu transmitere sexuala sau daca esti racita... fa o analiza ca sa stii ce trebuie sa faci mai exact!

| GossipGirL93 explică:

Multumesc mult pentru sfaturi si incurajari dar totusi ma simt incomod cu ea sad vreau sa va urez un Happy Valentine's Day))multa iubire :* :*

| GossipGirL93 explică:

Nu stiu de ce! daca e normal dar am dat cu aciclovir si am impresia ca se face mai mare! sad asa actioneaza?