| Alex2o23 a întrebat:

Salut! Astăzi eram afara și m-am lovit la nas. Nu mi-a curs sânge dar s-a umflat puțin și e puțin și vânat.
Credeți că e rupt sau ceva?
P.s: Am pus gheata

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sophieka a răspuns:

Cam asa se intampla cand te lovesti...Te umfli si te invinetesti.

Nasul e un punct foarte sensibil, sa ai grija pe viitor si sper ca nu te-ai lovit foarte tare.
Daca nu simti ca e rupt atunci nu sunt mari sanse sa fie rupt.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca ti-ai rupt cartilagiul, dar asta numai un medic iti poate spune dupa ce-ti afce un consult.

| sierra1 a răspuns:

Dacă "e puțin și vânat" n-ar strica o radiografie

| Sophieka a răspuns:

Mutumesc pentru fundita.

Daca nu te simti mai bine pana luni, mergi neaparat la medicul de familie, dupa care cu trimitere mergi mai departe la un medic specialist.

Sa te faci bine!

Răspuns utilizator avertizat
| MironMihaela a răspuns:

Mare grija, a poti face deviatie de sept.