| KinkyDive a întrebat:

Salutare TPU

Am si eu o problema, in dimineata asta m-am trezit cu testiculul stang invinetit si putin umflat, ma cam doare putin. Nu m-am lovit ca sa zic ca e de la vreo lovitura, pur si simplu e vanat si putin umflat.
Credeti ca este ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SoRyNeScku a răspuns:

Am avut si eu aceasta problema, iti spun din surse sigure, grabeste-te la un medic. Daca nu mergi cat mai rapid se poate sa-ti pierzi testiculul deoarece nu mai primeste sange, ai acolo un fel de pernita cu apa care nu permite sangelui sa circule. S-ar putea sa fi supus unei interventii chirurgicale in care o sa-ti fie indepartat pernita!

| KinkyDive explică (pentru SoRyNeScku):

Pff...

mersii pentru raspuns.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi o torsiune de testicul. Du-te la urgenta imediat, operatia trebuie facuta in primele 6 ore ca sa salveze testiculul

| SoRyNeScku a răspuns (pentru Brigaela):

Asa mi s-a spus si mie, dar eu am stat 4 zile asa si s-au cam minunat cum de nu l-am pierdut. Oricum, sa mearga cat de rapid posibil

| Brigaela a răspuns (pentru SoRyNeScku):

Bine ca e totul in regula.

| Alex0008 a răspuns:

Ar trebuii sa te duci la doctor!