| ZUMBZ a întrebat:

Salut, astazi mi-au iesit pe maini, langa degetul mare niste bubite mici rosii, care la inceput au fost de culoarea pielii, am observat ca-mi ies numai la caldura, cand intru la caldura, gen 20 grade +, mi-am dat cu Flucinolon si am luat Flonidan, iau pentru 3 zile, ce poate sa fie? thinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Nu mai da cu diverse creme fara prescriptie, faci mai rau.Mergi la un dermatolog, eruptia poate avea diverse cauze, inclusiv o alergie.

| giony54 a răspuns:

Este o alergie este bine sa mergi la un doctor pana nu se intinde sau mai dai la altii.

| Zolya_Robert_1998 a răspuns:

Ar putea sa fie pojar.