| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am o problema.
De cateva zile am observat in zona vaginala niste bubite daca pot sa le numesc asa, sunt de culoarea pielii, pe labii si spre anus.
Sunt mici si sunt una langa alta ca un ciorchine, iar spre exemplu in seara asta dupa baie, am observat ca iesea sange din acele bubite.
Mancarimi am, dar nu exagerate, dar am observat dureri medii de ovare, in unele momente ale zilei, plus dureri de cap groaznice si cateodata o stare foarte puternica de rau.
Am avut un contact sexual neprotejat, credeti ca am luat vreo infectie sau vreo boala sexuala? (nu pot merge la ginecolog momentan pentru ca nu vreau sa stie ai mei), dar daca nu dispar in cateva zile, voi merge la medic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, pare a fii o boala grava cu transmitere sexuala.
Urgent la ginecolog ca se intinde daca nu sunt acum tratate si vindecate.

Daca nu vrei sa alfle parintii ati, de ce nu faci sex protejat cu prezrevativ?
Acum cu siguranta vor afla, ca-i posibil sa-i infectezi si pe ei, deoarece stai pe wc si daca este o boala contagioasa, ajung si ei sa se imbolnaveasca.

Daca i-ai facut sex o r a l barbatului cu care te-ai culcat, vezi ca iti vor apare bube si la gura!

De ce dumenzue va jucati cu oragnele sexuale de la varste asta de mici, fara sa aveti habar cat de grav va puteti imbolnavii?
HIV (SIDA) este in expansiune, blenoragia (sculamentul) este o boala contagioas urata, sifilisul provoaca bube pe organe dar si pe fata, corp... samd.
Urgent la GINECOLOG!

| mihai69 a răspuns:

Parr a fi HPV.
E musai să mergi la medic.

| iulia0514 a răspuns:

Trebuie să mergi la medic poate fi doar o candidoza sau poate fii mai grav nu ai de unde ști pana nu te vede un medic