| Gabriella_Anna_Cristinna_1999 a întrebat:

Nu stiu daca si voi ați pățit in perioada asta dar mie mi-au ieșit bube pe tot corpul aproape, bubițe de alea mici care iasă când te iriți sau ceva, bubițe mici tot de culoarea pieli. Dar m-am scărpinat din cauza mancarimi si sau rupt, au început pe picioare, dupa mâini, burta, sub sâni si de 1, 2 zile pe lângă ochii. Si mamei mele pe burta si la încă câteva prietene pe burta si mai in câteva locuri, dar pe mine deodată peste tot, nu înțeleg de la ce, ca acum văd ca sunt fete care mai au, la băieți nu am auzit, va rog TPU ajutați-ma! Va mulțumesc frumos sad

5 răspunsuri:
| Daniel2836 a răspuns:

Salut Gabriella_Anna_Cristinna_1999,
Să începem, și mie mi-au apărut astfel de bubițe în jurul cotului și pe mâini, dar au dispărut de la sine. La tine cred că este vorbă de o alergie ce trebuie tratat imediat! După cum descris-o este și infecțioasă :o, și asta complică puțin lucrurile... puțin mai mult.
Nu mai sta pe gânduri și du-te la un dermatolog! Sigur îți va da o cremă, sau ceva. Sper că răspunsul meu te-a ajutat! Oricum multă sănătate și noroc!

Mulțumesc,

| Daniel2836 a răspuns (pentru Daniel2836):

*tratată imediat

| Gabriella_Anna_Cristinna_1999 explică:

Mi-au ieșit si sub ochii si la ureche imi vine sa ma scarpin, parca ar fi varicela, dar nu ii asta, ca nu sunt bube roși. nu stiu ce alergie am luat, de o săptămâna, o sa merg la dermatolog dar poate imi spune ca trebuie sa imi fac analizele. ca nu știe de la ce poate fi. ca mi-a ieșit aproape peste tot, sunt aproape plină... pe mâini si picioare împrejurul lor.

| lexiiblackbby a răspuns:

Cred ca este bubat. sau cum ii zice ^^
In orice caz mergi la medicul de familie iubita

| lexiiblackbby a răspuns:

Mm