| WonderGirl7 a întrebat:

Ati încercat careva carbunele medicinal?
Ce părere aveți despre el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu il folosesc de foarte multi ani, ajuta enorm la: imbalonarea (gaze intestinale), ajuta la digestia mancarurilor mai grele, reflux sau dureri stomacale, stari inconfortabile de greata, la diaree ( calmand burta si opreste diareea) si poate fii folosit la albitul dintilor, presarat pudra, peste pasta de dinti.
Pot spune ca, carbunele medicinal inlocuieste cu succes aproape orice pastila de stomac sau fiere, ajutand la calmarea stomacului si tractului digestiv.

| Donsavas a răspuns:

Este benefic daca ai balonari.

| JicaContra a răspuns:

DA, E FOARTE BUN, mult mai bun decat versiunea fara carbune:
https://www.farmacia-arsene.ro/......0-cps.html

| JulyDreams a răspuns:

Am folosit pentru balonare si a avut oarecare efect. Mai e o versiune mai buna Finocarbo, cu carbune si plante.

| kevin9 a răspuns:

Nu

| Trafia a răspuns:

Eu am folosit. Aveam probleme cu stomacul, probleme grave si asta chiar m-a ajutat pana am ajuns la un medic. Este super bun in multe chestii printre care tenului, la albirea dinţilor, face minuni în cazul persoanelor care suferă de balonare, are efecte benefice în intoxicarea cu anumite substanţe chimice, este folosit în tratarea problemelor gastro-intestinale cum este gastroenterita sau intoxicaţiile alimentare.
Eu am folosit atat la ingrijire unde da rezultate super bune si e si o metoda mai naturala cat si pentru stomac. Nu are gust rau sau ceva.
Pe scurt e ok.