| StefanOprea a întrebat:

Salut, ce parere aveti despre terapia cu urina pentru ochi? A incercat-o careva dintre voi si a avut succes?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Stiam ca zicala "sa ma p*s in ochii tai" era doar o injuratura, nu si o terapie o.O

| StefanOprea explică (pentru JohnnyBi):

Esti foarte inteligent.

| JohnnyBi a răspuns (pentru StefanOprea):

Macar eu nu vreau sa imi pun urina pe fata. indiferent ce miracole crezi tu ca o sa aiba

| StefanOprea explică (pentru JohnnyBi):

A fost o intrebare, cine a spus ca vreau sa imi pun urina pe fata? Si chiar daca as avea nu e problema ta, taci daca nu ai cunostinta de cauza!

| microsedd a răspuns:

Eu nu am incercat nici o terapie cu urina desi am auzit de oameni care au incercat si au avut succes, adica si-au vindecat afectiunea pe care o aveau. Cat despre terapia pentru ochi am citit undeva mai demult ca ar fi buna pentru cataracta. Se fac spalaturi ale ochiului cu urina proprie dupa ce s-a racit. Noroc!

| OoBunnyoO a răspuns:

Sper ca intrebarea ta este doar o ironie.

| vangaelis a răspuns:

Urina contine substante toxice cum ar fi uree, acid uric, amoniac, saruri din metale si bacterii. Deci nu vad cum ar putea in prima faza sa poata fi considerata terapie.
A doua chestie, astea-s labareli d-ale hinduistilor in nici un caz nu contribuie la sanatate.

| princess004 a răspuns:

Mai bine ai incerca laptele de mama decat urina :***