| MafteiVictor a întrebat:

Au vreun efect pastilele de memorie? Te ajuta sau sunt degeaba.!? Multumesc. big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DamianTPU a răspuns:

Buna!
In primul rand ar trebui sa stii ca se zvoneste ca lecitina isi face efectul abia este vreo 6 luni (de la 6 in sus).
- Poate afecta neuronii distrugandu-i, si efectul ne fiind atat de mare!
Mai sunt si unii farmacisti care nu prea iti recomanda pastilele de memorie (cu lecitina, logic).
Dar totusi. daca vrei sa cumperi, cel mai bun este MemoPlus!
Bafta!

| DamianTPU a răspuns (pentru DamianTPU):

..continuare. cel mai bine ar fi sa iti dezvolti tu memoria.
Cum? Citeste cat mai multe carti, incearca sa gandesti cand citesti ceva. Cum spun si parintii/profesorii : Nu memora mecanic. Asta e cel mai important lucru, chiar daca pare inutil. Zic ei ceva.

7 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Ajuta.Dar trebuie sa le iei din timp si pe o perioada indelungata ca sa dea rezultate.In general te ajuta sa te concentrezi mai bine.

| BroascaCuElice a răspuns:

Au, eu am luat Memoplus acum cativa ani cand am dat bacalaureatul si m-a ajutat foarte mult

| CuriousStuff a răspuns:

Pe termen scurt e posibil sa te ajute. Pe termen lung ti-o distruge.
Asa cum a spus Damian, cel mai bine incearca sa-ti exersezi memoria, nu sa-i dai "steroizi".

| Andersen2k18 a răspuns:

Este adevarat au efect astfel de pastile, dar pot si distruge.Am luat si eu o perioada, insa nu m-au ajutat.Cel mai bine este sa-ti exersezi memoria, sa citesti mult, sa-ti amintesti anumite lucruri etc.

| nirocino a răspuns:

Am cumparat si eu o cutie din aceasta, din pacate am uitat unde am pus-o!

| AndreeaKertész a răspuns:

Ajuta, dar mai mult la conetrare, trebuie sa iti dai si tu silinta tongue