| NevastuicAaA a întrebat:

Azi am cumparat doua cutii de lapte de la Napolact cu 1.5% grasimi.
Era sigilat, expira pe 11.10. 2012.
Are un gust oribil,amar, in orice caz nu este comestibil.
Ce as putea sa fac?
Cum sa procedez?
Cum pot lua contact cu protectia consumatorului? prin email se poate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Uite acii sit-ul oficial, ai acolo toate detaliile:
http://www.anpc.gov.ro/....../index.php

| Cosmin86 a răspuns:

Sau poti sa te duci la magazinul de unde l-ai cumparat si sa le dai cu el in cap

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru un litru de lapte?

| NevastuicAaA explică (pentru anonim_4396):

Pentru doi! litri de lapte, putea sa fie si un pahar de lapte!
Cand te trezesti in gura cu asa o porcarie nu cred ca mai conteaza cat a costat sau cat ai cumparat!

Daca poti sa ma ajuti iti multumesc.

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e vorba de cantitate! Ci de servicile oferite de magazinul acela care nu corespund normelor.Nu gandi local! Crezi ca NevastuicaAaA a fost singurul care a cumparat lapte din acela?

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Cauti pe preamaritul google "protectia consumatorului" si orasul unde locuiesti, suni si le explici cum sta treaba.

| DumiY a răspuns:

Buna!
Cauta pe google si o sa gasesti numarul de telefon sau ce ai tu nevoie pentru a ii contacta. Oricum nu mai lua lapte de la fel de fel de magazine. Du-te la piata de acolo poti cumpara sau in hala de lactate chiar daca nu are aces gust insa cel de la tara este mai mult decat cel din comert si mult mai sanatos.

Răspuns utilizator avertizat
| Simona369 a răspuns:

Intreaba la magazinul de unde l-ai cumparat insa de obicei ar trebui ca datele de contact sa se gaseasca pe cutie. Ciudat... spuneai ca expira luna viitoare, poate in cutie nu era lapte laughing. Ai putea sa cauti pe net saitul lor. Gasesti sigur date de contact.

| Auslesse a răspuns (pentru Simona369):

Expia luna asta.11.10.2012!

| Auslesse a răspuns (pentru Simona369):

Expira*