| SVD a întrebat:

Saptamana trecuta am cumparat (de la market,nu de altundeva) doua cutii de lapte Zuzu 1, 5% grasime.Le-am laat in frigider de la pranz pana seara. Apoi cand am vrut sa beau,aveau un gust acru, chiar amar.Ambele cutii.Azi am luat iar acelasi fel de lapte si are acelasi gust.Care ar putea fi cauza?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Expirat.
Reporteaza celor de la market.

| alin334 a răspuns:

De la acelasi amgazin? ai verificat data de expirare? eu beau zuzu (albastru) si pot spune ca e cel mai bun lapte de vacatongue

| akaleesh20 a răspuns:

Suna la OPC! astia deja se intrec cu glumasad ne imblonavim pentru niste prosti!

| aalexandradumitru a răspuns:

Poi in primul rand trebuie sa iti spun ca nu o sa vezi lactatele de la magazine niciodata aruncate la cosul de gunoi. Lor li se schimba data de expirare in fiecare saptamana. Asa am patit si eu cu un iaurt.

| Sonnyurssu a răspuns:

Ai verificat data de scadenta?

| Sonnyurssu a răspuns:

Chiar daca data de scadenta este buna probabil inainte sa ei sa il expuna la vazare nu il pastreaza in conditiile care ar trebui...du-te la magazin si vorbeste cu ei... daca nu la protectia consumatorului cu laptele si bonul de la casa sa le demonstrezi cand l-ai cumparat