| anonim_4396 a întrebat:

Salut, azi dimineata cand m-am trezit am respirat adanc si dintr-o data am inceput sa simt ca ma inteapa ceva foarte tare in partea stanga a abdomenului si ma doare doar atunci cand respir, cand ma misc sau alte chestii nu ma doare doar cand respir. Ce as putea face sa ameliorez durerea? Tin sa mentionez ca am si episoade de constipatie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Spui ca ai si constipatie deci motilitatea intestinala nu e tocmai buna. Probabil ca ai aerocolie severa si intepatura sa fie cauzata de gazele din intestin. Ia un antispastic, consuma alimente care stimuleaza motilitatea intestinala si hidrateaza-te mult.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"ma inteapa ceva foarte tare in partea stanga a abdomenului si ma doare doar atunci cand respir"

sună la 112, poate fi ceva extrem de grav

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sus, jos? Bea mai multa apa

| InOrOut a răspuns:

Trece cu timpul.

| Cosmin38384 a răspuns:

Cred că e splina de la oboseală sau stres