| Drsss a întrebat:

Azi dimineata cand m-am trezit mi-a curs sânge din nas dintr-o dată si mi-a curs si putin din gura.Din gura din cauza ca l-am înghițit din greseala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| laSoledad a răspuns:

Da, stand cu capul pe spate, ti s-a scurs in gura. Cand mai patesti asa, stai cu capul putin aplecat si apasa usor narile pentru a opri sangerarea.

Nu e indicat sa stai cu capul pe spate si cu o mana ridicata, cum indicau unii nestiutori in trecut. Modul ala nu opreste sangerarea, ba chiar, iti deviaza sangerarea intern si chiar pe gura. Ai grija data viitoare. Fa-ti si niste analize de sange si mergi la un consult medical.

6 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Da, sangele ce s-a dus in jos a fost oprit in gat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are nimic dacă ai înghițit sânge. Te simți și tu în pielea lui Dracula.

Iar dacă ți-a curs sânge din nas fara sa faci ceva, o fi din cauza tensiunii prea ridicate.

| Drsss explică (pentru anonim_4396):

Am strănutat cam puternic inainte de 3 ori, sa fie din cauza asta?

| GouDidodino a răspuns:

Poate ai tensiunea arteriala mare, din cauza asta e posibil sa-ti fi curs sânge din nas, din gura nu stiu...

| Ionut58282856 a răspuns:

Sau s-a dus prin orificiul din interior.

| Ionut58282856 a răspuns:

Daca te doare inima, pieptul, ai tiuit ocazional in urechi etc. S-ar putea sa ai tensiunea ridicata