| daidaidaida a întrebat:

Salut. Seara cand m-am trezit am simtit ceva in gura, am crezut ca e mancare asa ca am inghitit, dimineata aceeasi chestie, simt ceva in gura dar acum am scuipat si am observat ca era un cheag de sange, de la ce sa fie?
Poate sa vina de undeva, din stomac sau…habar n-am?
Tin sa mentionez ca am fost si la dentist ieri si acum observ ca imi sangereaza un dinte

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Vasile2003 a răspuns:

Pai ai aflat singur ...deoarece ai fost la dentist, iar dacă spui ca un dinte îți sângerează, ăsta ar fi și motivul cheagului, adică se acumulează în gura și se impregnează cu saliva formandu-se asa zisul cheag... dacă crezi ca nu sângerarea de la un dinte, măsea e problema, e posibil sa îți curga sange din nas, iar sangele care nu poate sa îți curga se face ca un cheag și coboară pana în gat de unde tu l-ai înghițit. Dacă vei mai experimenta asta e bine sa mergi la medic și sa nu înghiți cheagurile. Succes!

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă ai fost la stomatolog, atunci asta o fi cauza... De la un dinte, fara sa faci nici măcar extractie?

| Catrice a răspuns:

Mă întreb oare de unde o fi apărut thinking

| PsihologDanielBotezan a răspuns:

Bună! happy Nu te îngrijora! E foarte posibil să fie de la dinte. Mie mi se mai întâmpla, parcă, în momentul când îmi curgea sânge din nas(hemoragie nazală) și îmi venea flecma. Deci, stai liniștit! E totul în regulă.winking Funda? big grin