| NicusorBarbu a întrebat:

Salut.Azi m-a durut in dreapta(abdomen) sub coasta, a tinut doar un minut sau cam asa.De ceva timp beau si sucuri foarte acidulate. Poate sa imi spuna cineva de la ce poate fii? Dau funda celui mai bun raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Foarte posibil ficatul si foarte posibil din cauza sucurilor acidulate. Renunta la ele o vreme sau mai redu-le. Sau macar inlocuieste-le cu sucuri naturale, cel mai bine facute de tine acasa.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medic! Nimeni nu-ti da consultatii pe net. Poate doar cate unul dus cu capul. Nici cand faci consultatie face to face nu poti fi sigur de diagnostic dar asa!

| Derkes a răspuns:

Mergi la un control.

| nicoleta0423 a răspuns:

Alimentația, și eu am pățit același lucru ori nu mâncam deloc (pentru scăderea în greutate) ori mâncam prost. Ai grija pe viitor, eu am rămas cu un ulcer de toată frumusețea.

P.S. mergi la un control.