| Mihai03Tudor a întrebat:

Salut
Azi mi-a cazut o greutate in partea de sus a piciorului,deasupra degetelor,ma doare putin si mi s-a umflat putin zona, pot sa-l misc si sa merg, este grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pune compresa cu apa rece, intr-o ora trebuie sa se dezumfle.
Tine-ti piciorul relaxat, nu te lasa cu intreaga greutate pe el.
Daca pana maine nu-si revine sau este dureros la apasare, atunci mergi la medic ortoped pentru radiografiere.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu este grav, ca de era, urlai de durere pana acum.

| Samariteanul a răspuns:

Depinde cat cantarea acea greutate.Parerea mea mergi la doctor, doar ca sa fi sigur sa nu apara complicatii, insa dupa cum descri situatia nu pare prea grav.Fa un mic repaus cu acel deget/picior.