| georgiana999 a întrebat:

de ceva timp mi s-a umflat piciorul stang, la inceput am crezut ca doar am luat in greutate dar a inceput sa se vada vizibil la laba piciorului si chiar sa ma doara in zona degetelor. Nu as vrea raspunsuri cum sa merg la doctor deoarece nu am incredere in doctorii din orasul meu, am experiente neplacute. Va rog, daca ati avut ceva asemanator orice sfat e bun. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SimionAlex97 a răspuns:

Cu chestia asta nu e de jucat... Poate fi serios, poate fi doar o bătătură sau o umflătură. Eu îți recomand sincer să te duci la doctor, o rudă a pățit la fel și s-a dus la doctor dupa 3 luni. Dacă mai stătea 3 luni, putea să-i amputeze piciorul. Dacă nu ai încredere în medicii din orașul tău, roagă părinții să te ducă la București sau în alt oraș cu medici recunoscuți. Am tras de mai multe ori concluzia că la orice durere trebuie să te vadă un medic. Când te doare ceva înseamnă că ceva din coprul tău nu funcționeză cum trebuie și nervii dau alarma.

3 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Mergi să îţi faci o radiografie să vezi despre ce e vorba.

| SimonaCristina a răspuns:

Daca ai avut un traumatism e posibil sa fie entorsa, deci o radiografie e de siguranta. Pana ajungi la medic in alt oras, foloseste o fasa elastica, pune comprese eci si nu calca pe picior. sanatate!

| nBlade a răspuns:

E uite ca si eu am acelasi lucru..Insa a fost zdrobita laba piciorului acum multi ani daca pot spune asa in urma unui meci de kick..In fine...Este poate de la vreme daca ai probleme traumatice in trecut..Incearca sa iei de la farmacie timp de 5 zile Flamexin/ 1plic zii. Daca nu-ti trece ia-ti o trimitere la reumatolog..Sanatate