| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Azi pe la scoala m-a apucat brusc(decurs de o apx. 1 ora) o durere ciudata de plamani,simt ca un fel de injunghi cand respir adanc si nu numai,chiar si cand stau in anumite pozitii ma doare de ex. cand stau intins in pat, chiar si atunci cand beau repede simt aceasta durere, simt ca radiaza pana in gat.
Acum la 5:40 dupa vreo 4 ore simt ca m-a mai lasat dar totusi imi fac griji. Fumez de putin timp si foarte putin si nu cred ca are legatura...
Aveti idei, ati mai patit vreo data asa ceva?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Ben00 a răspuns:

Daca te-a tras vreun curent poate trece si cu aspirina. numai sa nu fi racit la plamani.

| giony54 a răspuns:

Poate sa fie o raceala pe coloana, nu neaparat de la plamani.Mergi la medic si fa radiografie la coloana si plamani.Nu mai fuma pentru ca mai tarziu o sa-ti para rau.

| Ninik a răspuns:

Se intampla din cauza fumatului, Ai spus ca de putin timp fumezi.....corpul nu este obisnuit cu fumul si acum incearca sa se "acomodeze"

| DaxFord a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat la fel de vreo doua sau trei ori pana acum. M-am cam speriat, pentru ca durerea era foarte "ascutita" si mi-era greu sa respir. Am fost odata la un cadru medical, dar n-au stiu ce este. Durerea a trecut de la sine dupa o zi. Daca durerea continua mai mult de o zi, sau daca creste in intensitate, du-te imediat la doctor.