| adyurs a întrebat:

Salut, azi stand la birou am inceput sa simt o durere ascutita sub coaste in partea stanga (cred ca la ficat) si mereu cand respir ma inteapa însă cand stau întins nu am nimic. Tin sa mentionez ca ma duc la baie cand trebuie si beau destule lichide si sufar si de constipatie insa nu cred ca de aici e problema. Imi puteti spune ce sa fac sau care e problema dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Ficatul este in partea dreapta. Splina si pancreasul sunt in partea stanga.
Depinde daca stii sa diferentiezi si sa localizezi durerile, nimeni nu te poate invata cum sa faci asta, decat niste indicatii subiective.
Oricum, vizita la medic este singura recomandare de care ai nevoie.

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

La partea cu ficatul m-ai lămurit.
Mergi la secția de gastroenterologie pentru control.

| Zuzu1991 a răspuns:

Ai un alien in tine, cand o sa iasa, o sa apara la televizor un nou film din seria Alien, doar ca o sa fie pe bune de data asta big grin

sincer, chestii din astea mai apar, si mie mi se mai intampla, inca nu am auzit de o explicatie "oficiala", dar poti sa intrebi un doctor

| ancaval a răspuns:

Ficatul e în partea dreaptă.
Pentru constipație ai tratament?

| Corinnnaaa39221 a răspuns:

Cel mai bine este să mergi la un medic, să descoperi cauza exactă a problemei. Aici este un articol despre toate durerile sub coaste, poate te ajută sa-ti faci o idee. Mult succes! https://www.divahair.ro/sanatate/durere-sub-coaste-cauze-si-tratament