| VadChestiiCiudate a întrebat:

De ceva timp ma inteapa pieptul in partea stanga, de obicei seara cam o data la cateva zile. Cand incepe, nu pot sa respir sau respir greu, nu pot sa trag aer in piept ca simt cum ma inteapa. Aceasta "durere" dureaza cam intre 10-15 minute. Nu pot sa fac miscari bruste sau tind sa-mi tin mana stanga aproape de corp. Tin sa mentionez ca am 16 ani, nu fumez. Eu practic kick boxing, nu cred ca are vreo relevanta, nu am primit vreo lovitura in piept sau ceva, iar problema este de mai mult timp. Ar trebui sa ma duc la o consultatie? As dori sfatul vostru de cuviinta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Dana2103 a răspuns:

Probabil e un atac de panica. Muli fac asta in ziua de azi

| Cksihja a răspuns:

Ar cam trebui, nu te juca cu sănătatea ta.

| DamarisS91 a răspuns:

Cu durerile in piept nu e de joaca.
Consulta un medic specialist.

Intre timp daca vrei poti sa vezi ce zice "netul":
Dureri de piept - ce trebuie facut?
https://www.esanatos.com/......c22216.php
https://www.mediculmeu.com/......ptului.php