| culturistu a întrebat:

Salut baieti ce parere aveti de sustanon injectabil ca as vrea sa urmez un ciclu nu vreau sa mai aud ca termina cu steroizi ca sunt nebun si chesti nu va mai zic ca am vrut sa incerc laughing anapolon dar e prea mare riscu cei care a urmat un ciclu cu sustanon vreau sa aflu efecte pozitive si negative si cat se mentine musculatura duap incetarea luari steroidului multumesc dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Sigur ca da rezultate, si cel mai prost steroid da rezultate, ca de-aia e steroid. Doar ca nu se merita, poti pune muschi si fara, sanatos.

Si tu cum arati in poza, nu esti ectomorf clar, deci n-ai de ce sa-ti faci griji. Mananca mai mult, eu azi spre exemplu am mancat 4 tipuri de carne diferite si branza si oua, toate intr-o zi, asa se mananca big grin

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Masa musculara nu se mentine deloc la incetarea steroidului, va incepe sa scada a doua zi dupa intrerupere. Reactiile adverse te vor insoti, desigur, toata viata

| Azµre a răspuns:

Te minți singur cu steroizii, treaba ta!

| culturistu explică (pentru Azµre):

Prietenas naposimu este 1 medicament prescris batranilor pana sal scoata dupa piata se gasesc si acum in farmacie nu mai cu reteta de la medic el se folosea de copi cei foarte slabi si mici de statura multi doctori prescrie acest medicament copiilor mici rahitici ectomorfi crede-ma

| Weider a răspuns:

Cand iei steroizi sau altceva oricum nu se mentine mult masa musculara daca nu faci in continuare sport, daca iei steroizi se vede pe tine ca cresti rapid si lumea isi da seama ca ai luat, oricum din ce am auzit ca unu a luat steroizi, s-a umflat tare, dupa un timp nu a mai luat si a scazut foarte rapid. Alegerea e a ta ori faci natural si dupa aia te multumesti de munca care ai facut-o, ori faci cu "minuni" si dupa un timp o sa-ti scada rapid daca nu faci si o sa-ti para rau. Sanatate!

| culturistu explică (pentru Weider):

Ma gandeam sa urmez ciclu acesta sustanon 250 mg. 2 injecti pe sap 1 ml luni 1 ml joi timp de 5 sap pe urma sa urmez o cura cu nolvadex si clomid ce parere aveti si orcm nu scazi in masa a 2 a zi dupa incetare.laughing e o aberatie asta. scazi in timp de 2 -3 luni si oricum daca iau si clomid care mentine masa

| culturistu explică (pentru Weider):

Si daca ma tin de sala incontinuare dupa incheierea ciclului cu steroizi mentin masa

| Cosmin86 a răspuns (pentru culturistu):

Nu ai cum sa mentii 100 % masa, o sa pierzi o parte din ea, dar asta face parte din proces.

ramai cu mai mult decat aveai inainte

| culturistu explică (pentru Cosmin86):

Pai ai mare dreptate cosmine dar am lasat deoparte sustanon mi se pare prea periculos cred ca o sa bag naposim 2 past pe zi.insa sunt nedumerit ce medicamente trebuie sa iau dupa el sau in timpu ciclului stiu ca nolvadex-[temoxifien] mai stiu si de clomid si proviron si liv 52. cred ca vam bulversat putin oricum daca aveti idee cm se iau sau am mai auzit ca pentru naposim este suficient sa ei liv 52 si temoxifien ca detoxifiecare dupa ciclu acum chiar nu stiu daca ma puteti ajuta orce sfat e bine venit. Multumesc mult!

| Cosmin86 a răspuns (pentru culturistu):

Ai putea sa vb cu profesionistii :

http://www.culturism.ro/forum/farmacie/naposim-0002.html

E acolo un thread doar despre naposim, gasesti acolo ce ai nevoie + poti pune alte intrebari.

Eu am 43 in brat natural si cresc in continuare, deci nu am nevoie de asa ceva :)

Dar acolo gasesti destui care folosesc steroizi si stiu exact cum se procedeaza ca sa minimizeze efectele secundare ( sa fii constient ca nu le poti elimina, doar minimiza ).

| Weider a răspuns:

Oricum cum ai inceput, tot acolo esti, poate te ingrasi, da nu stiu sigur, parerea mea e sa faci natural doar cu mancare buna si sanatoasa si o sa fii multumit asa cum sunt eu (si eu fac sala), plus ca steroizii pot avea efecte neplacute dupa un timp.

| culturistu explică:

Din cate am inteles te poti ingrasa dupa terminarea ciclului

| culturistu explică:

Va readuc aminte ca naposimu desi este un steroid puternic are si efecte medicale deci medical nu sa demonstrat ca steroizi dauneaza organismului mai mult il stimuleaza cea ce vreau isa va spun e bine daca iau 2 past proviron + 2 past nolvadex pe zi dupa terminarea ciclului cu naposim ce ziceti?

| Cosmin86 a răspuns (pentru culturistu):

1. naposimul nu este un steroid puternic, e chiar cel mai slab
2. ba da, s-a demonstrat, cunosc destui care au luat "ca la carte", chiar cu medici si acum au probleme de se dau cu capul de pereti ( au luat prin 2006 ), deci cam dupa 6 ani s-a intamplat happy

P.S. : vezi raspunsul anterior, ti-am aratat unde gasesti informatii si unde poti pune intrebare

| culturistu explică (pentru Cosmin86):

Dar cel care la folosit a dat rezultate ce cea am aflat este ca naposimu este preindicat celor slabi ectomorfi scheleti iti schimba metabolismul in asa fel in cat poti lua in greutate. mersi cosma

| culturistu explică (pentru Cosmin86):

Si inca odata cosma am dezlegat amandoi o intrebarelaughing mersi revin daca mai am nelamuriri.sal si trage tare

| BBB1923 a răspuns (pentru culturistu):

Salut, sustanon vrei sa il iei dupa net sau ai o persoana sigura? Sunt f multe fake-URI pe net.

| Cosmin86 a răspuns (pentru culturistu):

Sigur ca da rezultate, si cel mai prost steroid da rezultate, ca de-aia e steroid. Doar ca nu se merita, poti pune muschi si fara, sanatos.

Si tu cum arati in poza, nu esti ectomorf clar, deci n-ai de ce sa-ti faci griji. Mananca mai mult, eu azi spre exemplu am mancat 4 tipuri de carne diferite si branza si oua, toate intr-o zi, asa se mananca big grin