| Deji_Emanuel-Andrei_2001 a întrebat:

Salut băieți, ma adresez celor care au trecut prin acestă problema, de câteva zile am o problema, când urinez am o durere foarte mare, e o senzație ca de nisip asa o simt, am problema de câteva zile 4-5 zile la început urinam după ce urinam ieșea asa ca niște picuri de culoarea puroiului mai nou e un lichid alb-verzui miroase și foarte urat, deși ma spal foarte mult în zona pubiana, ma pișcă când urinez, când stau și când am erecție, am luat de la farmacie URISAN GT și UTI FREE pulbere dar nu prea își face efectul deși iau de 5 zile nu știu ce sa mai fac deoarece ma pisca foarte tare, la medicul urolog mi-e rușine sa merg sunt mai pudic, sa ma dezbrac de fata cu el, sa palpeze sau cine știe ce altceva sa bage pe canalul urinar. Ce ați luat sau ce sa iau? Mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Lasa rusinea la o parte si mergi la medic. E clar ca ai o infectie.

| Simpatic a răspuns:

O intrebare din public ai avut contact sexual neprotejat in ultima perioada?
Daca zici ca esti pudic probabil ca nu.

Oricum este nevoie sa mergi la medic altfel situatia se poate agrava.

TPU nu este creat decat sa indrume nicidecum sa te auto-diagnostichezi sau sa te tratezi dupa ureche!

| Violleta2022 a răspuns:

Urgent la medicul UROLOG sau de Boli DERMATO_ VENEROLOGICE, ca nu-i de glumit!
Pare a fi o boala cu transmitere sexuala numita in popor SCULAMENT (termen medical: gonoree).
Ti se va presctie un tratamnet serios cu antibiotice puternice, fiindca boala/ infectia netrata afectaeza rinichiii dar si inima.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai o infectie urinara probabil si nu cred ca se trateaza dupa ureche cu sfaturi de pe TPU. Asa ca fuguta la medic.

| Hyperion7 a răspuns:

Cred că ai avut un act sexual neprotejat din urma căruia te-ai procopsit cu candida.
https://www.catena.ro/......-tratament

De aia și ce ai luat tu nu funcționează.
Cred că ar trebui să lași pudoarea la o parte și să mergi totuși la un urolog.
Până la urmă nu e singurul penis pe care îl vede:D