| Psss a întrebat:

Salut.Baieti mi-am fript piciorul din cauza motorului la motocicleta dupa cum am citi pe forumuri am o arsura de gradul 3 pot eu cumva so tratez acasa fara ca sa ma adresez la medic? Dau fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Sprey oximed sau pantenol si crema dermazin sunt excelente pentru arsuri.

4 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Arsura de gr III este destul de grav, risti sa se infecteze urat, curaj... si du-te la medic sa o rezolva, pe cat posibil fara sa ramana urma urata.

| danielaxyz a răspuns:

Unguent de galbenele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă au apărut băşicuţe cu lichid ce tind a fi purulente, URGENT la medic. Rişti să te infectezi. O amică s-a ars cu lapte fiert şi în final a ajuns în urgenţă. Sănătate!

| silviu30 a răspuns:

Du-te ba la doctor!