| TheHitman a întrebat:

Salut/Buna
De ceva vreme am o problema cu aftele bucale
Mai exact de 6 luni mi au apărut(nu știu din ce cauza) și nu se mai vindeca, dar bag de seama ca apar tot mai multe pe limba
Ce pot face in acest caz?
La testul de saliva din gura nu mi-a apărut nimic, nici un virus nimic viral
Și la medicul de familie nu am ajuns încă, dar ajung curând

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Mergi la un dermatolog

| Crackman a răspuns:

Eu am problema asta cand mananc mult piperat sau mustar..plus sa ai grija sa te speli pe dinti+limba ca na bacteri.

| zăGhost a răspuns:

Poate fi utila glicerina boraxata. Intreaba la farmacie daca e ok sa dai pe aftele de pe limba cu ea.