| add1cted1 a întrebat:

Salut! Bunica mea are 2 baieti. Unchiul meu care are 1, 90m iar fiul lui (varul meu) are 2m, si pe tata, care are 1, 65m. Sunt sanse sa mostenesc partea inalta din partea bunicilor sau ceva de genul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu mostenesti inaltimea tatalui tau biologic nu a bunicilor, unchilor sau rudelor.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt șanse mici.

| anonimuIl a răspuns:

Vei avea înălțimea maximă ori de 1.65 cât are tatăl tău ori înălțimea mamei dacă ea e mai înaltă.
Tatăl tău are înălțimea mamei lui (bunica ta) de 1, 65.
Unchiul tău are 1.90 care a fost înălțimea bunicului tău.

| add1cted1 explică (pentru anonimuIl):

Bunicul meu are aceeasi inaltime ca mine

| anonimuIl a răspuns (pentru add1cted1):

Bunicul tău are 1.65 și copilul lui, unchiul tău 1.90? Atunci așa a fost la voi bunic 1.65 - copil (tatăl tău) - 1.65 - nepot (tu) - 1.65. Dacă crești mai mult semeni cu mama ta la înălțime. Nu ai cum să semeni cu unchiul de 1.90.