| N3verM1nd a întrebat:

Cand cade o plomba? Am avut un poliop in masea si azi mi-am pus.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mudokins78 a răspuns:

Daca mananci normal si te speli pe dinti regulat-undeva intre 6 si 12 ani, Daca spargi nuci 2 luni.
Succes!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu am plombe si de mai bine de 10 ani si sunt bine mersi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O plonbă nu este veșnică. Dintele este viu, se modifică în timp. Între materialul plombei și dinte este o interacțiune. Poate să dureze mai mulți ani.

| PitR a răspuns:

Când creste dintele sau se cariază lângă plomba. Dar semne că nu sta bine sunt de dinainte. Când cade deja au trecut multe luni cu ea deteriorata.