| Narutoxxx a întrebat:

Cand imi aming capul la penis ma ustura. De exemplu nu pot nici macar sa dau cu sapun pe el, ca incepe sa ma usture foarte tare. Este normal? Daca nu, cum rezolv? Tin sa precizez ca am fimoza. Pielea se da pana la jumatate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Capul (glandul) penisului nu se spala direct cu sapun sau alte chimicale. Ori numai cu apa, ori cu sapun dizolvat in apa. Avand fimoza, glandul e mai rar expus exteriorului, nu? Trebuie sa faci exercitii de decalotare, pentru a-l obisnui cu mediul extern si a-i reduce sensibilitatea la atingere. Acest lucru se face in mediu de igiena maxima si fara a atinge organul de obiecte care ar putea cauza infectii.

1 răspuns: