| Rareş_Maximilian_1994_oR2E a întrebat:

Folosesc de 2 zile Mask gel plus si ma ustura fața foarte tare cand o aplic si usturimea persista inca cel puțin jumate de ora si imi merge pielea destul de tare. Este Normal? Țin sa precizez ca acest tratament îl folosesc pentru ca asta mi-a recomandat dermatologul. Dau FUNDA! Este normal sa ma usture si sa imi meargă pielea? FUNDAAA

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rareste aplicarea. Aplica-l o data la 2 zile sau mai rar pana se obisnuieste pielea. Si foloseste si o crema hidratanta pentru ten sensibil gen bioderma sensibio light sau bioderma atoderm nutritive.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu-i normal sa usture fata! Vezi ca produsul ala iti irita fata, nu-l mai folosii.

| NH4OH a răspuns:

Folosește-l de două ori pe săptămâna MAXIM. De asta te ustură fața sau poate ți-ai spart coșurile. Țin minte că și eu am luat, mi-a mers, mi-a super uscat coșurile, dar și fața foarte tare. Atât de tare încât am renunțat la el, mă dădeam cu fond de ten și arăta ULTRA oribil. L-am dat uitării, cu toate că este bun, usucă foarte bine.
Subliniez faptul că trebuie să îl folosești mai rar, 1-2 ori pe săptămână. Și pe mine mă ustura, cât să îmi dea lacrimile laughing dar era ok.

| Printesa10TM a răspuns:

Vorbeste cu dermatologul.

| Printesa10TM a răspuns:

Nu e normal.

| Rare?_Maximilian_1994_oR2E explică:

Folosesc bioderma hydra. Mulțumesc frumos pentru sfat!

| Rare?_Maximilian_1994_oR2E explică:

Scuze. Am vrut sa spun de la Bioderma folosesc Sebium hydra

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rare?_Maximilian_1994_oR2E):

Nu ai pentru ce, mask are ingrediente active din cauza asta a reactionat pielea asa repede. Eu de exemplu aplic ingredientele active doar de 2-3 ori pe saptamana pana se obisnuieste tenul cu ele.

| Rare?_Maximilian_1994_oR2E explică:

Asta o sa si fac! Foarte iritată imi e fața si ma ustura si cand ma spăl pe fața cu gelul de curățare! Nu mai suport usturimea! Dar faza e ca am citit si pe net si multă lume am vazut ca la fel au patit si au continuat sa se dea pentru ca cica se va obișnui pielea. Nu stiu ce sa fac. Ma gândesc ca poate daca nu folosesc o să-mi apăra iar coși. Si eu trebuie sa merg la control in 30 Octombrie. pana atunci ar trebui sa folosesc tratamentul