| Floreenofficial a întrebat:

Salut! Când vorbesc mă deshidratez,mi se face sete,am ajuns să vorbesc putin, să îmi fie frica să vorbesc.Am vorbit acum ceva cu mama și m-am deshidratat iar, trebuie sa beau multe lichide iar.Ce e de făcut? Ce părere aveți? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Vorbesti, sau nu vorbesti, tot trebuie sa consumi cel putin 1, 5L de lichide pe zi! Daca consumi 2, 5L pe zi si te dezhidratezi atunci cand vorbesti mult atunci da, poti spune ca ai o problema!

| Floreenofficial explică (pentru lpavel):

Pai beau cam peste 5-6 litri in fiecare zi! Mai mult beau lichide decât mănânc!

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O fii sete excesiva de la schitofrenia aia...
Dar foame nu-ti provoaca?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Deshidratarea nu se produce prin vorbit.

| Floreenofficial explică (pentru suntserios):

Ba la mine, da!

| suntserios a răspuns (pentru Floreenofficial):

Scuipi asa mult sau cum elimini apa cand vorbesti?

| Floreenofficial explică (pentru suntserios):

Nu scuip, nu elimin.

| dullcat a răspuns:

Mergi la medic!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Și de ce nu mergi la medic?

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Nu vezi la televizor când sunt dezbateri pe diferite teme cum fiecare invitat are în față câte un pahar cu apă sau la ședințe cum cei din prezidiu au la fel? E ceva normal și nicidecum o problema.

| Floreenofficial explică (pentru TamplaruAnisoara):

Da,dar eu beau oricum 5-6 poate și mai mult de litri de apa pe zi.Mai mult beau decât mănânc.Multumesc!

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru Floreenofficial):

Verifica cum stai cu glicemia.

| Sophieka a răspuns:

Ai anxietate / te panichezi?

Nu simti un dezechilibru in tine sau ca ceva e inneregula?

| Floreenofficial explică (pentru Sophieka):

Am senzații dese de frica!

| Sophieka a răspuns (pentru Floreenofficial):

Deci s-a descoperit motivul...Fa ceva in acest sens... Poti intra la intrebarile mele ca sa citesti despre asta. Altfel, daca nu vei face nimic, nu te mai plange altora.