| benga94 a întrebat:

Salut care aveți probleme cu sângerarea gingiilor!? eu am de ceva timp și nu știu ce să mai fac! la dentist am fost mai tare mi-a stricat dantura decât sa Mio facă. sunt și predispus la piatra doar ce mi-a făcut curățare și sunt plin in gura iar eu chiar aiurea, aștept poate cineva remediat situația asta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Urmărește ce am scris pe https://www.tpu.ro/......ma-spal-cu

| Wr3nch a răspuns:

Inseamna ca ai fost la un dentist prost. Sunt destui buni care te pot ajuta.

| benga94 explică (pentru Wr3nch):

Clar am nimerit la un dentist prost!
Gândește-te am 5 intervenții pentru o plomba mi-a curățat și pune plomba provizorie că nu are cum definitiv, și maseaua aia avea un punct mic de darie și nu mă durea deloc, acum mă dor toate măselele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai spala te. Ia apa de gura cu clorhexidina, da bine cu periuta sa scoti placa. Nu iti face nimic dentistu daca tu nu ai grija

| al0o0o0 a răspuns:

E o sensibilitate.Ai grija ce periute de dinti folosesti, ia ceva cu peri mai moi.

| InOrOut a răspuns:

Am avut. Am fost la dentist si a trecut. Am avut multe carii chiar cu interventie pe canal. Acum nu mai sangereaza.