| robi12412 a întrebat:

Salut, care sunt tigarile slabe, vreau sa ma apuc de fumat si as vrea sa incep pe ceva slab nu foarte tare (țin sa mentionez ca am 19 ani)! Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 120bulevard a răspuns:

Sunt fumator si nu recomand fumatul dar fie, o data ce pui intrebarea inseamna ca iti asumi, poti sa incerci Kent Alb, Camel albastru, Kent Silver, Marlboro 4 care pare cel mai ok pentru cineva care se apuca sau incearca sa se lase... Stai departe de tigarile tari precum Marlboro Rosu, Lucky Strike, Pall Mall negru momentan, in caz contrar poti sa ametesti sau sa vomiti, spor.

5 răspunsuri:
| ßєtyPєтяσηєℓα a răspuns:

Dacă am fi avut nevoie de fumat, omul ar fi fost creat cu un horn. Asa, nu pune poveri asupra ta si mai bine departeaza-te de anturajul care te determina sa te apuci de fumat.
Prostia nu e la moda?

Si ca sa nu spui ca intrebatea ta e alta, daca doresti fum, poti incepe prin a fi volunar la sate si in zone unde se face foc cu lemne. O zi de munca acolo e tot ce ai nevoie big grin

| Violleta2022 a răspuns:

Sfatul meu este sa NU incepi sa fumezi deloc, fiindca fumatul duce direct la cancer d eplamani si asta este deja arhicunoscut de toata lumea.
Pentru ce ai vrea sa-ti bagi o otrava in plamani sis a mori in suferinta?
Fa ceva bun si sanatos cu viata ta, nu folosind otravuri!

| DaniTDCI a răspuns:

Auzi si pe asta ce vrea sa faca...
Tu chiar vrei sa iti para rau? crede-ma ca nu ai niciun beneficiu daca fumezi, doar sanatate stricata+cheltuieli mari.
Recomand sa nu te apuci de fumat, mai tarziu o sa iti para rau, nu incerca sa fi "cool" la fel ca ceilalti fumatori

| alexandru3107 a răspuns:

Incep prin a spune ca fumatul va ajunge o dependenta care se va transforma in viciu dar nu e stopata! Dar daca tot insisti iti recomand cu incredere Sobranie Superslim Cocktail.

| StefanNumeDeCod a răspuns:

Nu te cunosc, nu ma cunoști. Iti spun despre mine ca sunt fumător și îți recomand puternic în cazul în care nu ai fumat pana acum sa nu o faci și punct. Dacă chiar simți nevoia sa pufai ceva sau mai știu eu ce poți sta cu prietenii la o narghilea sau sa ti iei o tigara electronica fără nicotina. De asemena iti recomand cartea lui Allen Carr - În sfârșit nefumător (o găsești gratis pdf pe net). Mi as fi dorit sa știu de cartea asta înainte sa ma apuc sau când eram la început cu țigările, explica foarte bine psihologia țigării și cum ajungi de la prima tigara sa fii un fumător înrăit.