| Floreenofficial a întrebat:

Cât de greu este sa îți pui un implant dentar? Am nevoie de un dinte nou,de mult timp,dar nu m-am dus la stomatolog de frica.E dureros? Vreau detalii, va rog.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Pentru pacient nu e dureros pentru ca se lucreaza sub anestezie, in schimb este destul de costisitor, peste 2000 lei si nu orice stomatolog pune implant, trebuie o scoala separat pentru asta

1 răspuns:
| minrest a răspuns:

Nu e dureros, dar e foarte scump.