| numesiprenume0 a întrebat:

Care este prețul pentru un implant dentar? Per dinte... Ofer funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de cabinetul si medicul stomatolog, cat si de materialele folosite intre 500 si 3000 euro de dinte.

| Catrice a răspuns:

500€,1000€,3000€ depinde și tu unde mergi.

| Yuoia a răspuns:

Astfel, prin prisma celor scrise mai sus, putem afla pretul implantului dentar dupa ce ne fixam clar asteptarile si aplicam urmatoarea operatiune de adunare:

Implant dentar (600 – 2500 euro) + Bont protetic (80 – 500 euro) + Coroana (150 – 1000 euro) = 830 – 4000 euro
"Mai sus", fiind aici: https://www.implantodent.ro/......nt-dentar/
Recunosc, eu cunosteam valorile minime. Si tot mi se parea mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzisem de aproximativ 1000 €.

| dorustroe a răspuns:

Salut. cel mai probabil o sa cauti pe google implant dentar pret sau cat costa un implant dentar si vei vedea ca pretul difera de la clinica la clinica. Eu recomand sa cauti o clinica care are experienta in a pune un implant dentar pentru ca nu este de gluma cu sanatatea ta. Eu personal stiu ca cei de la Denttaglio Clinic au restaurat peste 12.000 de arcade dentare cu implanturi dentare iti las link: https://denttaglio.ro/implant-dentar-intr-o-zi-24-ore-dinti-intr-o-zi/. Acum un implant dentar costa putin pentru ca cercetarile clinice facute pe acel implant sau cercetarile de dezvoltare au fost mai putine, acum nu inseamna ca unele nu sunt bune. pe de alta parte Implanturile dentare de la STRAUMANN, NOBEL, BREDENT nu dai gres, au cea mai buna biocompatibilitate dar costa si mai mult. acum ramane la tine sa vezi ce pret este acceptabil pentru un implant dentar