| AlexJB a întrebat:

Ce as putea face sa mai iau in greutate cateva kilograme? Dar sa ma inalt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Mx3 a răspuns:

Bea ff mult lapte. Culca-te devreme intr-o camera intunecata si fa mult sport. Doar 65% din inaltimea noastra e determinata de genele primite de la parinti. Restul depinde de factorii de mediu, deci de ce poti sa faci tu pentru restul de 35%winking Un tip (Sean Covey) a spus chestia cu laptele si camera intunecata. Era f slab si intr-un an(dupa lapte si somn) a intrat in echipa de wrestling. Era prin clasa a 9-a cand s-a apucat de sport. Pofta buna! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pantofi cu tocuri si niste caroaie in ghiozdan. Vezi ca au scos pavajul de la Herastrau, ia de acolo caroaiele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mx3 are dreptate, bea laptic pe intuneric, s-ar putea sa mearga.

| alexandra87 a răspuns:

Fa exercitii apucandu.te de o bara si stai atarnat cateva minute pe zi.consuma alimente bogate in calciu, lapte, iaurt etc.cel mai bun sport pentru a te inalta este basketul