| BigLike a întrebat:

Salut ce as putea sa folosesc ca sa grabesc cumva vindecarea tenului? Deci am in zona obrajilor unele gauri destul de adanci si de o culoare asa mai rosu aprins (efectiv carnea sau muschii) pot sa vad stratul de sub primul strat am sa va dau un evemplu ca sa intelegeti : un sac care are mere inauntru si in unele locuri acel sac are gausi si tu poti observa merele, ceva de genu asta este problema si cu tenul meu ceva sfaturi? cum sa grabesc sau sa vindec mai repede acel prim strat ca sa nu se mai observe startul de sub el? Sunt baiat si da am facut programare la dermatolog dar mai am inca vreo 6 saptamani pana atunci deci daca stiti voi ceva ce as putea folosi pana atunci? FUNDA rog si ofer seriozitate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| GHoST013 a răspuns:

Salut!
Fie te duci mai repede la dermatolog pentru un tratament, fie cauti un dermatolog care te poate programa mai repede. Alta varianta, asa de nebun, nu prea ai. Sa te gandesti ca daca te tratezi dupa ureche poti agrava in loc sa faci bine iar apoi tot tu suferi mai tarziu.
Stima!