| alexionut45 a întrebat:

este adevarat ca merele topesc stratul adipos de pe abdomen si daca mananc mere inainte de vreo masa nu se mai depun alimentele mancate?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dimineata merele fac bine. 1-2 bucati. In rest si ele au zaharuri si ingrasa.

| KodrutZ a răspuns:

Lol, da, un mare intelept ala care ti-a spus asa ceva. Maninca mere inainte de 3 shaorme si 2 kile de cola si chiar o sa slabesti! tongue

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

E vorba de o cura cu mere, adica sa consumi o zi pe saptamana doar fructe, iar in cursul saptamanii fructele sa le consumi inainte cu 3-4 ore de masa, sau dupa, pentru a evita fermentarea.Totusi trebuie sa renunti si la produsele,, fast-food,, grasimi in exces, sosuri pe baza de faina, si creme de cofetarie.

| dorin1990 a răspuns:

Nu este adevarat tot se depun alimentele pe care le mananci si in plus merele contin multi carbohidrati care nicidecum nu vor ajuta la slabire.

| rafa1987 a răspuns:

Singurul care se zice ca ar topi asa putin ca si l-carnitina este fulgi de ovaz, dar asta daca ai o dieta, nu sa manaci toate grasimile..si inca una merele sunt bune poti sa manaci si 5-6 pe zi mai ales daca faci spot imediat dupa, da contin zahar dar foarte putin si se duce repede happy